FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 21 Şubat 2017, Salı 10:34 tarihinde eklendi. 169 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

60 Bin Memura Kapılar Açıldı

İstihdam seferberliği kapılarının açılmasının ardından kamuda 3 bakanlık 60 bin memur için taleplerini Bakanlık'a gönderdi.
60 Bin Memura Kapılar Açıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliği için ilk somut adımlar gelmeye başladı. Kamudan ve özel sektörden tam destek gelmesi ile beraber kamu kurumları personel alımı için düğmeye bastı. Bu yıl içerisinde 60 binin üzerinde memur alımı olacağı belirtilirken, Bakanlıklar taleplerini Maliye'ye göndermeye başladılar. Adalet Bakanlığı 10 bin, Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin ve Sağlık Bakanlığı da 30 bine yakın personel alacağını duyurdu. 

İLK ALIMLAR MARTTA


Sağlık Bakanlığı'nın Mart ayında 4 bin kişi alacağı öğrenildi. Ayrıca yaklaşık 13 bin de doktor istihdamı görülüyor. Adalet Bakanlığı da yıl sonuna kadar hakim ve savcıların da içerisinde bulunduğu 10 bine yakın personel almayı planlıyor. İlk etapta 3 bin 500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ederken, 5 bine yakın zabıt katibi, infaz koruma memuru alınacak. Haziran ayında yapılacak sınav ile ise 2 bin hakim ve savcı alımı yapılacak. 

İŞSİZLİK %10'UN ALTINA İNECEK 


Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da kasım ayındaki işsizlik oranlarını değrelendirdi. Ocak 2017 rakamlarının gelmesiyle beraber işsizliğin düşmeye başlayacağını söyleyen Müezzinoğlu, "Yılsonu hedef yüzde 10. Ama Cumhurbaşkanımızın verdiği bu büyük destekle inanıyorum ki işsizlik rakamları 2017 Aralık sonu yüzde 10'un altına inecek" dedi.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber