FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 28 Şubat 2017, Salı 11:26 tarihinde eklendi. 146 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çeyiz Hesabına Başvuru 30 Bini Geçti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından maddi sorunlar nedeniyle t-yuva kuramayan çiftler için başlatılan çeyiz hesabı uygulamasına binlerce başvuru geldi.
Çeyiz Hesabına Başvuru 30 Bini Geçti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan, maddi sıkıntılar nedeniyle yuva kuramayan çiftler için 2016 Nisan ayında başlatılan "Çeyiz Hesabı" uygulamasına, bu zamana kadar başvuran kişi sayısı 30 bini geçti. 

Çeyiz Hesabı ile Devlet Katkısına İlişkin Yönetmelik, 16 Aralık 2015'te Resmi Gazete'te yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Evlilik dönemini, yaptığı birikim ile rahat geçirmek isteyen hiç evlenmemiş ve 27 yaşından evleneceklerin yararlanabileceği, ailelerin de çocukları adına açabilecekleri "çeyiz hesabı" uygulaması, 18 Nisan 2016'da başladı. 

Anadolu Ajansı muhabirinin aldığı bilgilere göre, devlet katkısından yararlanma imkanı sunduğu ve birikim yapmayı sağladığı için evlenecek çiftler tarafından yoğun ilgi gören uygulamaya şu ana kadar 30 bin 200 kişi müracaat etti. 

Başvuruları kabul eden banka sayısı 14'ten 15'e çıkarken, bugüne kadar açılan hesaplarda biriken para miktarı ise 25 milyon 52 bin 233 lira 10 kuruş oldu. 


DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : çeyiz hesabı
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber