FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 28 Şubat 2017, Salı 14:12 tarihinde eklendi. 231 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlginç Merdiven Tasarımları ve Kullanımları

Merdivenler zaman zaman dekorasyonun en önemli parçası haline gelebilirler. Çünkü farklı kullanımlarda ve modellerde üretilmektedirler.
İlginç Merdiven Tasarımları ve Kullanımları   Katlar arasındaki sirkülasyonu sağlayan yapı elemanı merdivenler, sadece işlevsel özellikleri ile değil, tasarımları ile de dikkat çekmektedir. İlginç merdiven tasarımlarını mekanlara dahil etmekle dekorasyonu hareketlendirmek mümkündür. Özellikle çatı merdivenleri için bu tarz fonksiyonel modellerin uygulanması, mekanın daha modern algılanmasını sağlar. Çatı merdiveni gibi daha birçok merdiven türü için bu durum geçerlidir. 
 
İlginç merdiven tasarımlarında en çok merdiven rıhtlarının ve merdiven boşluklarının depolama alanları olarak değerlendirilmesi dikkat çekiyor. Çatı merdivenleri için de uygulanabilecek bu tasarım, kitaplık oluşturmak ve alandan kazanç sağlamak için ideal bir fikir olabilir. Küçük evlerde bu şekilde merdiveni depolama alanı ya da kitaplık olarak değerlendirmek oldukça işlevsel bir fayda sağlayacaktır.  Merdiven rıhtlarına yerleştirilecek aydınlatma ürünleri ile zeminden itibaren başlayacak bir ışıklandırma da mekanlarda çok şık duracaktır. Bu tarz merdiven tasarımları çok ilginç sayılmakta ve özellikle iş yerlerinde tercih edilmektedir. Çatı merdiveni için de uygulanabilir ve katlanabilir merdivenlerde açılırken ışıkların da devreye girmesi gibi farklı fikirler gerçekleştirilebilir. 
 
Genel olarak  U ve L şeklinde kullanılan merdivenlerde sahanlıklar kullanılır. Spiral şeklinde olan merdivenler daha farklı tasarımlar olarak kabul edilir. Eğer çok yüksek bir kata çıkılmayacaksa, spiral merdivenler kullanılabilir. Sahanlık olan bir merdivende, sahanlığın tasarımı da ön plana çıkarılabilir. Merdiven kollarının bir demirden ziyade paneller ve desenli ürünler ile uygulanması da, merdiveni daha ilginç ve dikkat çekici hale getirmeye yetecektir. Üstelik merdivenin başlangıcından bitişine dek uzayan 90 ile 100 metrelik merdiven kolları, bu şekilde daha güvenli olacaktır. 
 
Merdivenleri daha faydalı ve işlevsel hale getirmenin yanında, farklı kaplama malzemeleri ile de estetik değerini arttırmak en iyisidir. Böylelikle ortaya ilginç ve kullanışlı merdiven modelleri çıkacaktır. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber