FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 03 Mart 2017, Cuma 11:20 tarihinde eklendi. 299 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Maliye Bakanı'ndan Enflasyon Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, enflasyonun 16 Nisan'dan itibaren düşeceğini belirtti.
Maliye Bakanı'ndan Enflasyon Açıklaması Maliye Bakanı Naci Ağbal, enflasyonun 16 Nisan'dan itibaren aşağı seviyelere ineceğini belirtti ve "Yılın 2. çeyreğinden itibaren yavaş yavaş baz etkisi kaybolmaya başlayacak" dedi. 

"YATIRIMLARI DESTEKLEYECEĞİZ"

Bazı ziyaretlerde bulunmak için Eskişehir'e gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Eskişehir Valiliği önünde kalabalık bir heyet tarafından karşılandı. Ağbal, şeref defterini imzaladı. Ardından gazetecilerin enflasyon hakkındaki sorularını yanıtlayan Ağbal, "İnşallah Eskişehir önümüzdeki yıllardan itibaren daha da büyüyecek. Bu açıdan İnşallah Eskişehir'in önü açık. Biz de hükümet olarak her zaman Eskişehir'deki yatırımları, sanayiyi ve üretimleri teşvik edeceğiz."

"YAVAŞ YAVAŞ DÜŞECEK"

Enflasyon hakkında da bazı açıklamalarda bulunan Naci Ağbal, "Bu arada da enflasyon yukarı gitmiş. Enflasyonda bugün ortaya çıkan rakamlar, esasen Merkez Bankamızın raporlarda ifade ettiği gelişmelerle uyumlu. Biliyoruz ki 2017'nin ilk aylarında enflasyon bir miktar yukarıya gidecek. Bunda tabiki baz etkisi var. Geçen sene ile karşılaştırdığımızda o dönemin fiyat gelişmelerinin etkisi de var. Öncelikle kurdan gelen, kura bağlı olarak oluşan maliyet baskıları var. Yine ithalat fiyatlarındaki değişim etkileri var. Ama inşallah 2. çeyrekten itibaren yavaş yavaş baz etkisi kaybolmaya başlayacak." dedi. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber