FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 08 Mart 2017, Çarşamba 11:00 tarihinde eklendi. 276 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarımsal Kredi Borçları Yapılandırılıyor

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılan tarımsal kredi borçları yeniden yapılandırılacak. Borçlu yüzde 5 faiz ödeyecek.
Tarımsal Kredi Borçları Yapılandırılıyor Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatifleri tarafından kullandırılan tarımsal kredi alacakları vadesini takip eden tarihten yapılandırma tarihine kadar yıllık %11 faiz ile yeniden hesaplanacak, borçlu %5 faiz ödeyerek borcunu yapılandırabilecek. 

3 AY İÇERİSİNDE BAŞVURULACAK 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı KHK'larda değişiklilk yapılmasına dair kanuna göre söz konusu banka ve tarım kredi kooperatifleri tarafından 31 Aralık 2016 tarihinden itibaren takip hesaplarında kontrol edilen tarımsal kredi alacakları, bugün itibariyle 3 ay içinde başvurulması kaydıyla yapılandırılabilecek. 

YILLIK %5 FAİZ UYGULANACAK 

Yapılandırmaya esas tutar, kredi borcu vadesini takip eden tarihten yapılandırma tarihine kadar yıllık %11 oranında faiz uygulanmak suretiyle hesaplanacak. Borçlular, kredi borcu vadesini takip eden tarihten yapılandırma tarihine kadar yıllık %5 oranında basit usulde faiz ödeyecek. 


DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber