FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 13 Mart 2017, Pazartesi 11:20 tarihinde eklendi. 331 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlete Milyonlar Kazandıran Safkan Caş Hayatını Kaybetti

Yavrularının oldukça yüksek fiyatlardan satılan ve devlete toplamda 14 milyon liralık gelir sağlayan safkan Caş, 24 yaşında hayatını kaybetti.
Devlete Milyonlar Kazandıran Safkan Caş Hayatını Kaybetti Türk Arap yarışçılığının bir dönemine damga vurmayı başaran şampiyon safkan Caş, yaşlılığa bağlı bazı sorunlar nedeniyle 11 Mart'ta 24 yaşında hayatını kaybetti. 

Caş, 39 yarışında 16 birincilik elde etmişti. Cumhuriyet Koşusu (G1), Haralar Koşusu (G1), Çanakkale Zaferi Koşusu (G1), 2 kez Niğbolu Koşusu (G1), Uls. Malazgirt Koşusu (G1) ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu (G1) gibi birçok koşuda başarılı olan safkan, yarış yaşamı sonrasında verdiği üst düzey temsilcilikler ile dikkat çekmişti. 

DEVLETE MİLYONLAR KAZANDIRDI 

Karacabey Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde yer alan Arap yarış atı Caş, bugüne kadar devlete milyonlarca lira kazandırdı. 

Hayatında 140 yavrusu olan Caş'ın hayatının şampiyonluklarla dolu olduğu vurgulandı. At meraklılarının Caş'ın yavrularına fazla ilgi göstediği ve yavrularının ortalama 100 bin liradan satıldığı öğrenildi. Caş, devlete toplamda 14 milyon TL gelir sağladı. 


DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber