FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 15 Mart 2017, Çarşamba 11:16 tarihinde eklendi. 475 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Müezzinoğlu: Gününü Doldurmayan Emekli Olamaz

Bakan Müezzinoğlu, seçilme yaşının 18'e düşürülecek olmasıyla ilgili gelen eleştirilere yanıt verdi.
Bakan Müezzinoğlu: Gününü Doldurmayan Emekli Olamaz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülecek olmasıyla ilgili eleştirilerine yanıt verdi. Müezzinoğlu  "İster milletvekili, ister cumhurbaşkanı olsun gününü doldurmayan emekli olamaz" dedi.

GÜNÜNÜ DOLDURMAYAN EMEKLİ OLAMAZ 

Mehmet Müezzinoğlu konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: 

"Burada resmen insanı kandırma niyetiyle sığ, yalan cümleler söyleniyor. Bir defa kim olursa olsun, ister milletvekili, ister cumhurbaşkanı, ister başbakan, ister bakanın yaşını ve gününü doldurmadan emekli olma şansı yok. İlk defa milletvekiliolacaklar için de asla 60 yaşından önce erkekleri, 58 yaşında önce de kadınları emekli yapmayan bir sistemimiz var."

"Biz AK Parti olarak şunu diyoruz, 18 yaşında seçme hakkını verdiysek, seçilme hakkını da verelim. Biz buradan istiyoruz ki Recep TayyipErdoğanlar çıksın. Ama onlar korkuyor Kılıçdaroğulları çıkacak diye. O korku dolayısıyla gençlere 'Ey genç kendini inkar et, hayır de' diyor. Niye kendini inkar etsin? İster siyasetçi olur, ister olmaz. Hakkını cebine koysun. Hakkını niye Kılıçdaroğlu'nun cebinde tutuyor ki." 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber