FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 17 Mart 2017, Cuma 01:10 tarihinde eklendi. 544 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çatı Merdivenleri Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde çatı merdivenleri çatı dubleksleri başta olmak üzere villa, malikâne, iş yeri ve dükkanlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında apartmanlarda çatıya çıkıp tamirat ve diğer işlemler için kullanıma uygun çatı merdiveni modelleri de vardır.
Çatı Merdivenleri Nerelerde Kullanılır?

Çatı merdiveni seçerken dikkat etmeniz gereken ana mesele eviniz veya iş yerinizde çatıyı ne kadar sıklıkla kullanıyor olduğunuzdur. Bazı evlerde çatı katı sadece kiler olarak kullanıldığı için çatı merdiveni ancak ayda birkaç defa kullanılır. Bu noktada bütçenize uygun teleskopik çatı merdiveni modellerine yönelmek yerinde olur. Fakat evinizde yaşlı veya çocuk yaşta kimseler varsa ve çatı katını da daha sıklıkla kullanıyorsanız taşıma kapasitesi daha fazla, konfor olarak daha güvenilir modellere yönelmek akılcı olur. 

  

Çatı merdivenleri kullanımı evinizin içinde kullanıldığında görüntü kirliliğine sebep olabilmektedir. Eğer dekorasyona özen gösteriyorsanız makaslı çatı merdivenleri tam size göre olacaktır. Katlanılabilir elektrik motoru yüksek taşıma kapasitesi ve şık tasarımlarıyla evinizde alandan tasarruf etmenizi sağlayacak bu modeller aynı zamanda görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmaktadır. 

  

Çatı katları gerek kiler gerekse okuma, oyun ve çalışma odası olarak kullanılabilen bölümler olduğundan farklı amaçlara hizmet eder. Çatı katı çocukların kullanımına açılacaksa güvenlik ve konfor çatı merdiveni seçiminde başta gelir. Ahşap malzemelerden üretilen portatif çatı merdiveni modelleri tam da bu amaç doğrultusunda dizayn edilmiştir. Portatif olmasıyla fazla yer kaplamayan bu tarz çatı merdiveni müşteriler tarafından en çok tercih edilen modeldir.       

  

Şayet çatı merdivenini işyeri veya dükkanınızda kullanacaksanız elektrikli veya motorlu modellere yönelmek yerinde bir tercih olacaktır. Bu tarz merdivenler diğer modellere oranla daha fazla taşıma kapasitesi sunar. Lakin elektrikli model yerine motorlu modeli seçmek maliyet açısından yüksek olsa da müşteri için tercih sebebi olabilir. Çünkü motorlu çatı merdivenleri gerek akü özelliği gerekse duman sensörü gibi özelliklerle hem can hem de mal güvenliğini en üst seviyede korur.  

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber