FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 20 Mart 2017, Pazartesi 11:50 tarihinde eklendi. 418 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Tüfenkçi Bankaları Uyardı

Sicil affına rağmen esnafın kredi almakta sıkıntı yaşadığını belirten Bakan Tüfenkçi, "Bankaları şimdilik sadece uyarıyoruz. Ama yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz" dedi.
Bakan Tüfenkçi Bankaları Uyardı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, NTV'nin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Sicil affına rağmen bazı esnafların kredi almakta sıkıntı yaşadığını söyleyen söyleyen Bakan Tüfenkçi, "Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz" dedi. 

"BANKALAR GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERMELİ"

Sicil affıyla ilgili konuşan Tüfenkçi,  "Biz hükümet olarak sicil aflarını çıkartıyoruz ama bankalar uygulamıyor deniyor. Geldiğimiz noktada bazıları yasayı uyguluyor. Bazı esnfalardan şikayet geliyor. Kredi kartını geciktirerek ödemiş kara listedesin deniyor. Şartları taşıyorsa yapılandırma imkanı getirin. Bakıyoruz uygulamaya ben geçmişte kredi kartımı gecikmeyle ödemişim ama kart borcum şu anda yok. Bana kredi vermeyeceklerini ifade ediyorlar. Bankalar bu konuda gerekli dikkat ve özeni göstermeli. Faizsiz kredileri hayata geçirdik, burada da bankalar bir takım nedenlerle sıkıntılar meydana getiriyorlar. Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz" dedi.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber