FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 21 Nisan 2017, Cuma 11:05 tarihinde eklendi. 213 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tesla, 53 Bin Aracını Geri Çağırdı

Elektrikli otomobillerin öncülerinden olan Tesla, Model S ve Model X serisi 5 bin aracını güvenlik nedeniyle geri çağırdı.
Tesla, 53 Bin Aracını Geri Çağırdı Elektrikli otomobilin öncülerinden olan Tesla'nın başı bazı modelleri nedeniyle sıkıntıya girdi. Tesla, bugün aldığı kararın ardından Şubat 2016 ve Ekim 2016 tarihleri arasında üretilen Model S ve Model X araçlarını geri çağırmaya karar verdi. 

ÜRETİM HATASINDAN ŞÜPHELENİYOR 

Tesla, bu dönem içerisinde üretilen araçlarda bir üreti hatasından şüphelendikleri için bu kararı aldığını açıkladı. Şirket, bazı araçlarda park freni aktif hale getirildiğinde dişlilerde yaşanan bir arıza sonucunda frenin kapatılamadığı belirtildi. Tesla, araçları sadece bir güvenlik önlem almak amacıyla çağırdıklarını, az sayıda aracın arıza göstereceğini ve yolcu için herhangi bir güvenlik riski oluşmadığını belirtti. 

Park frenindeki araçlarda ise farklı şekillerde ortaya çıktı. Sürücülerin kimi park freninin arızalı olduğuna dair uyarı aldıklarını, kimi sürücüler de araçlarının park frenlerinin kapatıldığını fark etti. 


DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber