FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 03 Mayıs 2017, Çarşamba 11:54 tarihinde eklendi. 230 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emlak Konut, Dükkanları İhalesiz Satacak

Emlak Konut, konut sektöründe bir canlılık sağlamak için önemli bir adım daha attı. Yüklenici firmalar tarafından hayata geçirilen projelerdeki dükkanların ihalesiz bir şekilde satılmasın izin verdi.
Emlak Konut, Dükkanları İhalesiz Satacak Son dönemlerde gerçekleştirdiği kampanyalar sayesinde gayrimenkul sektöründe önemli adımlar atan Emlak Konut, konutun ardından dükkanların sayısını artırdı ve bunun için de kollarını sıvadı. Yüklenici firmaların, hasılat paylaşımı modelleri ile hayata geçirdiği projelerde yer alan dükkanların ihale olmaksızın satılması hakkında izin verdi. Yani dükkanlar açık artırma ihaleleri olmadan satılabilecek. Böylee firmalar hem daha hızlı satış yapabilecek hem de nakit ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayabilecek.

SEKTÖR İÇİN FEDAKARLIKLAR 

Emlak Konut'un kararını ilk kez uygulamaya başlayanlar ise Basyapı ve Doğa Şehircilik oldu. Bu ortaklıkta, İstanbul'daki Karat 34 ve Ofis Karat Bakırköy projelerinde yer alan ticari üniteler için serbest satış yetisi verildi. Basyapı'nın yönetim kurulu başkanı bu konuyla ilgili olarak "Emlak Konut, sektör için tüm fedakârlıkları yapıyor. Elini degil, gövdesini tasın altına koyup sektörü hareketlendirecek tüm imkânları seferber ediyor"  dedi. 

268 MİLYONLUK DÜKKAN 

Karat 34 ve Ofis Karat Bakırköy projelerinde yer alan dükkanların değerinin 268 milyon lirayı bulduğunu belirten Basyapı Yönetim Kurulu Başkanı, konuyla ilgili "Emlak Konut GYO, hem darbe girisimi sonrası hem de geçen subat ayında önemli kampanyalar düzenledi. Simdi piyasanın canlanması için is yaptıgı firmalara projelerdeki dükkânları açık artırma olmadan satıs izni verdi. Bu yöntem alıcı için cazip ve satıs daha hızlı oluyor. Biz de dükkân satıslarına eylülde baslamayı planlıyoruz" dedi. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber