FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 10 Mayıs 2017, Çarşamba 11:03 tarihinde eklendi. 749 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatandaşları Sevindirecek Reform Paketi Hazırlanıyor

Milyonlarca borçlu için yapılandırma kapısı açan hükümet, yeni düzenlemeler için düğmeye bastı.
Vatandaşları Sevindirecek Reform Paketi Hazırlanıyor Yaklaşık olarak 10.1 milyon borçlunun 70.6 milyar liralık borcuna yapılandırma imkanı için adım atan hükümet; işçiler ve yatırımcılar başta olmak üzere milyonları ilgilendiren farklı düzenlemeler için düğmeye bastı. Kıdem Tazminatı Fonu, kamu personel rejimi değişikliği ve Üretim Reform Paketi öncelikler arasında yer aldı. 

HERKESE TAZMİNAT 

Her çalışanın Kıdem Tazminatı alabilmesi için Çalışma Bakanlığı'nın hazırladığı taslak tamamlandı. Kıdem Tazminayı Fonu kurulmasını içeren taslak, işçi ve iş veren sendikaları yapılan son görüşmelerin ardından son şeklini de alacak şekle geldi. 

Çalışanların tazminatının garanti altına alınması ve tazminat almadan işten ayrılma sorunu ile karşılaşmasının önlenmesi hedefleniyor. Düzenlemenin ardından iş hayatına atılanlar bu yeni sisteme dahil olacak. 

YATIRIMCIYA DESTEK 

Üretim Reform Paketi de TBMM'ye sunulacak kanunlar arasında yer alıyor. Bu paket, sanayileşme noktasında sanayicinin yüklerinin kaldırılması, Organize Sanayi Bölgeleri'nin gelişmesini içeren bir yasal düzenleme. OSB'de emlak vergilerinin kaldırılması, yatırımcılara arsa tahsisinde kolaylık gibi birçok alanda avantajlar getirilecek. 

KAMUDA REFORM

Kamuda verimliliği artırmak için çalışan memurun hakkını alabileceği kamu personel reformu çalışmalarına da hız verildi. Kamuda çalışan 720 bin taşeron işçinin kadro talebinin kamu personel reformu ile çözümlenmesi bekleniyor. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber