FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 02 Haziran 2017, Cuma 11:38 tarihinde eklendi. 439 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1,5 Milyarlık İhaleyi Avea ve Vodafone Kazandı

Mobil haberleşme altyapısına sahip olmayan yerleşim yerlerine altyapı sağlayacak şirketler ile ilgili ihaleyi AVEA ve Vodafone kazandı. İhalenin büyüklüğü ise 1,5 milyar TL olarak belirtildi.
1,5 Milyarlık İhaleyi Avea ve Vodafone Kazandı Türk Telekom, mobil haberleşme altyapısına sahip olmayan yerleşim yerleri için altyapı kurulması ve işletilmesi için düzenlenen ihalede en düşük teklifi veren AVEA ve Vodafone iş ortaklığını kabul etti. İhalenin büyüklüğü ise 1,5 milyarTL olarak açıklandı. 

KDV HARİÇ 1,59 MİLYAR TL 

Yapılan açıklamalara göre; ihalenin bedeli KDV hariç 1.59 milyar TL  oldu. İhale bedelinden ortaklık payına düşen kısım 809.4 milyon TL oldu. Sabah saatlerinde KAP'a yapılan açıklamada  "1 Haziran 2017 tarihinde ihalenin, verilen en düşük teklifi sunan Avea ve Vodafone iş ortaklığı üzerinde kaldığı tarafımıza iletilmiş olup ihaleye ilişkin sözleşmenin yasal prosedürlerin tamamlanması sonrasında imzalanması planlanmaktadır" ifadelerine yer verildi. 

1472 YERLEŞİM YERİ 

Türk Telekom, 13 Mart 3017'de bağlı ortaklığı Avea'nın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve mobil haberleşme altyapısı olmayan  1472 yerleşim yerine 3 yıllık proje süresi içerisinde mobil haberleşme altyapısı kurulması ve işletilmesini içeren ihaleye Vodafone ile beraber teklif verildiğini belirtti. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber