FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 24 Temmuz 2017, Pazartesi 11:16 tarihinde eklendi. 329 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrenci Yurtlarında 2 Kişi Aynı Odada Kalamayacak

Yeni Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri yönetmeliğine göre, öğrenci odaları 2 kişilik olamayacak. Ya 1 ya da 3,4,5,6 kişilik odalar olabilecek.
Öğrenci Yurtlarında 2 Kişi Aynı Odada Kalamayacak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği" kapsamında öğrencilere hizmet veren konaklama alanları hakkındaki ruhsat ve izinlerde yeni dönem başlıyor. Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmelikte; ortaokul, imam-hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları ve yüksek öğrenime devam eden öğrencilere barınma hizmeti sunmak amacıyla açılan ve işletilen yurt, pansiyon, apart, stüdyo daireler, ruhsatsız ve izinsiz bir şekilde kiralanmayacak. 

RUHSATLAR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN ALINACAK 

Özel Öğrenci Yurtları Birliği Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldızhan, 6 Mayıs tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kararla öğrencilerin konaklanacağı ve kalacağı yurtlar, özel öğrenci evleri, öğrenci pansiyonları, öğrenci konuk evleri, apartlar, öğrenci stüdyo daireleri belirli bir yönetmeliğe bağlanarak izin ve ruhsatlarını Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alma mecburiyeti geldi. 

İKİ ÖĞRENCİ BİR ODADA KALMAYACAK 

Öğrenci yurtlarında önemli değişiklikler yapıldığını söyleyen Yıldızhan, öğrenciye hitap eden yerlerin odalarında bir ya da 3,4,5,6 öğrencinin birarada kalabileceğini belirtti. 

Yönetmeliğe göre iki öğrencinin birarada kalmasının sakıncalı olduğunu söyleyen Yıldızhan,  "Onun için de 3 kişilik odaların banyo ve tuvalet sahaları hariç 24 metrekare olması lazım. Aksi halde o oda bir kişiye hitap eden bir yer olabilir. Mevcut yerlerin bu yönetmeliğe uygun hale getirilmesi gerekiyor. Yeni yönetmeliğe göre, öğrencilerin konakladığı yerlerin, alkol satışının yapıldığı iş yerlerine, kahvehanelere, eğlence merkezlerine kapıdan kapıya 100 metreden fazla mesafe bulunması lazım. Yoksa ruhsat alamazlar"  dedi. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber