FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 16 Ekim 2017, Pazartesi 14:57 tarihinde eklendi. 276 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Havalimanlarında Kullanılmayan Uçaklar Kaldırılacak

Meclis'te görüşülen yeni torba yasa tasarısındaki düzenlemelerde, havalimanlarında bulunulan ve yer işgal edilen kullanılamaz durumda olan uçakların kaldırılmasına karar verildi.
Havalimanlarında Kullanılmayan Uçaklar Kaldırılacak TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nda yer alan düzenleme, havalimanlarında bulunan ve yer işgal eden 25 uçağın bulundukları yerden kaldırılması konusunda karar alındı. 

UÇMA KABİLİYETİNİ KAYBEDEN UÇAKLAR 

Uçakların kaldırılması konusunda bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, özellikle sirkülasyon olan havalimanlarındaki park yerlerinin değerli olduğunu söyledi. Bu bölgelerde sahipsiz olan ve kaldırılmayan hacizli uçakların bulunmasının havalimanı operasyonunu ciddi anlamda etkilediğini açıklayan Birdal, geçtiğimiz yıldaki verilere göre Atatürk Havalimanı'nın yılda yaklaşık olarak 466 bin uçağa hizmet verdiğini belirtti. 

Bugünden itibaren havalimanlarında uçma kabiliyetlerini kaybetmiş 25 uçağın bulunduğu, bunların 20'sinin Atatürk Havalimanı'nda, 4 tanesinin Esenboğa Havalimanı'nda, birinin de Erzurum'da olduğu belirtildi. 


DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber