FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 14 Şubat 2014, Cuma 11:43 tarihinde eklendi. 1239 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiyede Montessori

Türkiye'de Montessori Anaokulu sistemi ve bir Montessori anaokulu açmak için neler gereklidir?
Türkiyede Montessori Özellikle son yıllarda dünya üzerinde rağbet görmeye başlayan fakat tarihçesi çok eski yıllara dayanan montessori eğitim sistemi hakkında bazı bilinmeyenleri detaylandıracağız.

Tarihçesi 1907 yılına dayanan ve italyan eğitimci ve çocuk sağlığı uzman Maria Montessorinin kurduğu ve kendi adıyla anılan bu sistem Türkiye'de de gün geçtikçe rağbet görmeye başladı.

Peki nedir bu Montessori Anaokulu sistemi ve bir Montessori Anaokulu açmak için neler gereklidir?
 

Montessori Metodu

  • Her çocuğun doğuştan zeki olduğuna; okul öncesi yaşlarda doğru uyaranlarla mantık yürütme ve problem çözme yeteneklerinin geliştirilebildiğine inanır. Çocuk kendisinin mimarıdır.
  • Aynı yaş seviyesine toplu eğitimden ziyade farklı yaş gruplaşmalarıyla çocuklara özgü biçimlendirilen bireysel eğitim düzenine dayanmaktadır. 

    Öğrenmenin gerçekleşebilmesi için öğrenilecek konu ile öğrenenin hazır bulunuşluğu arasında denge olması gerektiğini savunur.
  • Bireysel eğitimin çocuğun kendi hızında öğrenmesine olanak tanıdığına inanır.
  • Çocuklar çalışmaları gerçekleştirirken bir işlemin tamamlanması için gereken sırayı takip ederler, detaylara önem vermeyi öğrenirler; sıra bekleme, paylaşma ve sorumluluk kavramlarını geliştirirler
  • Çocuklar bir aşama üzerinde uzmanlaşmadan diğer aşamaya geçmezler. Böylece o yeti için gerekli uyarıları aldıklarından emin olunur ve çocuğa başarısızlık duygusun yaşatılmaz.
  • Montessori materyalleri “hazırlanmış çevre”de basitten karmaşığa doğru ve öncelik sırasına göre düzenlenmiştir. Her aktivite bir sonrakinin temelini oluşturur. Çocuklar ezber yerine mantık, deneyimleme ve tekrar ile öğrenir.
  • Çocuklar rahat bir ortamda hareket etme, seçme, tekrarlama, hissettiklerini ifade etme ve sosyalleşme konusunda özgürdür.
Montessori Anaokulu açmak için neler gereklidir?

Bunun için aşağıdaki linkten iletişim bilgilerine ulaşarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.
http://playorenakemerburgaz.com/Iletisim

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber