FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 15 Mayıs 2016, Pazar 18:53 tarihinde eklendi. 1373 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dijital Çağın, Dijital Ajansları

Son zamanların en çok kullanılan cümlelerinden biri; “çağımız teknoloji çağı”dır. Özellikle internet ile hemen her şeyi yapmaktayız artık. Tim Berners, Cern’deki masasında oturup www’yi geliştirirken bu kadarını hayal etti mi bilemeyiz ama artık hemen her şey dijital; ajanslar bile…
Dijital Çağın, Dijital Ajansları

Teknoloji geliştikçe teknolojik aletler küçülmeye başladı. Artık saatinizden bile bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Süpermarketler dahi kendi internet sitelerinden satış yapmaktalar. Hal böyle olunca reklam ajanslarına da yeni bir kavram doğdu ve artık dijital ajanslar rağbet görmekte.

Konvansiyonel Reklam ve Dijital Reklam

Konvansiyonel kelimesi "geleneksel" olarak tanımlanır. Konvansiyonel reklam, reklam denildiğinde insanların aklına ilk gelen reklamlardır. Bunların içerisinde televizyon, gazete veya dergilerde yer alan reklamlar vardır. Dijital reklam ise markaların mobil ve web sitelerinde görülen her türlü aktivitesini kapsar. Ancak son zamanlarda iki reklam türü arasındaki fark azalmaktadır. Çünkü konvansiyonel reklam ajansları da dijital alanda faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. Markaların tek tip reklam tercih etmemeleri de bu alanda etkili olmuştur. Özellikle büyük markalar, ürünlerini ve hizmetlerini, her türlü mecraya değinen reklamlarla sunmayı tercih ederler. 

 

Dijital Ajanslar Ne Yaparlar?

Dijital Ajanslar, web sitesi tasarlamanın yanında, markanız için interaktif ve kreatif uygulamalar, sosyal medya pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, web tabanlı prodüksiyonel çalışma hizmetleri sunarlar. Yani aslında temel olarak normal bir reklam ajansının yapacağı işleri yapar ama web üzerinden. Son bir kaç yıldır akıllı telefonların ve bunlara bağlı olarak uygulama pazarının da artması sebebiyle dijital ajanslar sadece web üzerinde değil mobil web ve uygulamalar üzerinde de çalışmaktadırlar.

 

Elbette dijital ajansların temelinde özgün düşünce ve yaratılıcılık yatmaktadır. Kimsenin yapmadığını yapabilmek, düşünemediğini düşünebilmek bir dijital ajansın alanındaki bir çok firmadan ayrılmasını sağlar. Bunun için elbette sağlam bir kadroya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden özellikle tasarım uzmanlarına büyük iş düşmektedir.

 

Dijital ajansların yaptıkları reklam çalışmalarında bir diğer hedefleri de reklamın konusuna göre doğru kitleye ulaşmaktır. Bunun içinde internetin doğru kanallarına konumlanmaları gerekir. Günümüzde giderek etkinliği artan sosyal medya siteleri her yaştan insanın bulunduğu ortamlardır. Bu yüzden bir çok ajans özellikle sosyal medya üzerindeki çalışmalarını arttırmaktadır. Dolayısıyla her ajansta en az bir adet sosyal medya uzmanı bulunması gerekmektedir.

 

Dijital ajanslar, yaratıcılıklarını, hedef kitleye ulaşma bilinci ile harmanlarlar ve bunlarla oluşturdukları ana fikirlerini pazarlama stratejilerinin üzerine inşa ederler. Elbette normal bir pazarlama şirketinde olduğu gibi dijital ajansların oluşturacakları stratejilerinin amacı; ürün satışını sağlama, markanın bilinirliğini arttırma, markayı hatırlatma ve devamlılığını sağlama şeklindedir. Bu amaçları gerçekleştirebilmek için öncelikle ürün ya da hizmetlerin ön incelemesinin yapılması, ürünün şuanki konumu, pazar payı, bilinirlik derecesi, marka değeri taşıyıp taşımadığı gibi niceliklerinin araştırması gerekir.

  

Dijital Ajansların Alt Bölümleri

 

Günümüzde sadece bir konuya odalanana ajanslar olduğu gibi tüm alt bölümlerin hepsini birden bünyesinde barındıran ajanslarda bulunmaktadır. Dijital ajansların alt bölümleri şu şekilde sıralanabilir;

 

  • Dijital Reklam Ajansları
  • Sosyal Medya Ajansları
  • Mobil Pazarlama Ajansları
  • Dijital Medya Planlama Ajansları
  • SEM & SEO Ajansları

 

Dijital Ajans Önerileri

 

Tüm bu bilgilerin ışığında eğer bir markanız varsa ya da marka olacak bir fikriniz varsa reklam5 firması tam size göre.

 

 

İş hayatı bir insanın stres ve sinirinin zirve yaptığı alandır. Sayısız müşteri ve çalışanla uğraşırsınız. Hepsinin üzerine bir de reklam ajansınız bir sürü soru sorar, canınızı sıkar. Peki biri size aslında hiçte böyle olmayan, kendi deyimleriyle düzenli olarak fifa oynayan, müzikle uğraşan, fotoğrafla ilgilenen, spor yapan ve tüm bunların üzerine müşterilerine para kazandıran sevecen bir ekip olduğunu söylese. İnanmayabilirsiniz belki ama böyle bir şirket gerçekten de var.

 

 

 

Reklam5 kimdir?

 

Reklam5, 2008 yılında kurulmuş bir dijital ajanstır. Koray Aşkın ve Mete Güleç tarafından kurulan reklam5 güleryüzlülüğü ve samimiyeti ile kısa zamanda büyük işler başarmış bir şirkettir. 13 kişilik ekipte, Big Boss diye çağırdıkları Koray Aşkın ve Jr. Boss diye çağırdıkları Mete Güleç dışında, Teknoloji Danışmanı, İş Geliştirme Uzmanı, Yazılım Uzmanı, Art Director, Satış ve Pazarlama Uzmanları, Sosyal Medya Uzmanı, Tasarım Uzmanı, Yazılım Uzmanı ve Ofis Asistanı bulunmaktadır.

 

Reklam5 Ne Yapar?

 

Eğer reklam5’i tercih ederseniz böylesi genç ve dinamik olan ekip sizin için; website ve UI tasarımı, içerik yönetim sistemleri, marka bilinirliği, e-ticaret, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya stratejileri, e-mail ile reklam, sosyal medya uygulamaları, web uygulama geliştirme, online müşteri yönetimi, online reklam planlama, viral kampanya oluşturma işlerini yapacaklar.

 

Reklam5’in Referans Markaları

 

Akbatı, Dük, Bank Asya, Haliç Üniversitesi, İstanbul Akvaryum, Doğuş Yayın Grubu, Renault, Generali Sigorta, Star TV, Atasay, Teka ve daha bir çok firma web sitesi ve diğer işlemler için reklam5 ile çalışmaktadırlar.

 

 

Eğer sizde ofis içinde 90’lı yıllara ait şarkılar söyleyen, bolca konuşan, çokça yemek yiyen ve bilgisayar oyunu oynayan, birbirlerine kağıttan uçaklar fırlatan bu çocuk ruhlu ve deyim yerindeyse şeytan tüylü ekip ile çalışmak isterseniz; www.reklam5.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber