FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 11 Şubat 2015, Çarşamba 23:02 tarihinde eklendi. 829 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sosyal Medya Uzmanlığı

Ticaret piyasasında tek başına marka olmak yetmez. Reklam piyasasına da adım atmanız gerekir. Dijital çağda olduğumuza göre de reklamlar artık bilboardlar ya da el ilanları ile sınırlı değil.
Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?

 

Sosyal medya uzmanları, sizden aldığı veriler eşliğinde kurumunuza ya da markanıza sosyal sitelerde (Facebook, Twitter, Instagram vb.) maksimum algı kazandıran kişilerdir. Yani siz, markanızı bir sosyal medya uzmanına emanet edersiniz, o da markanızı popülerleştirir.

 

Sosyal medya uzmanları, web tasarımcısı, yazılımcı ya da grafik tasarımcısı değildir. Sosyal medya uzmanı; kendine özgü tecrübe ve donanımına sahip, sosyal ortamı avucunun içi gibi bilen ve bu mecralardaki ince çizgileri takip eden kişidir.

 

Sosyal Medya Uzmanlarının Görevleri

 

Bir firma için markalaşma en önemli şeydir. Bir fikriniz olabilir, bu fikir harika da olabilir fakat onu kimse bilmezse size hiç bir fayda sağlamaz. Çağımız dijital çağ olduğundan bir firma için dijital dünyada markalaşma en önemli ayrıntıdır. Dijital dünyada markalaşma için dinamik bir yapıya sahip olmak gerekir. İşte tam bu noktada bir sosyal medya uzmanının işi başlamış olur.

 

Sosyal medya uzmanınız ilk önce sizin markanızı iyi bir konuma taşımayı amaç edinir ve bu fikirle kendine bir strateji oluşturur. Bu strateji ile markanıza dijital dünyada en iyi yeri bulur. Bu konumun korunmasını ve yükseltilmesini sağlar.

 

Elbette her işte olduğu gibi sosyal medya uzmanlığında da özgünlük çok önemlidir. Siz, başka bir firma ile aynı işi yapabilirsiniz fakat bir sosyal medya uzmanı özgünlüğü ile size diğer firmadan ayırmayı başarmalıdır. Her ne kadar işi internet üzerinde olsa da bu kişiler, insanlar ile iletişiminde başarılı olmalıdır.

 

Bir sosyal medya uzmanı; Facebook, Twitter, Youtube, Instagram gibi mecralarda gerekirse günlerini geçirmeli ve müşterisi olan markayı bu ortamlarda tanıtmalıdır. Bu gibi sosyal ağları kullanmada dünya sıralamasında üst sırada olan Türkiye’de markaların büyük bir kısmı müşterilerini bu sitelerden yakalamaktadır.

 

Tüm bunların yanında bir sosyal medya uzmanı SEO konusunda çok bilgili olmalıdır. Peki nedir bu SEO derseniz? SEO, arama motoru optimizasyonu demektir. Google, hala ve muhtemelen ilelebet insanların hayatında olacaktır. Adres çubuğuna direk adres yazıp giriş yapan kişi sayısı çok azdır. Herkes, internette bir şey ararken aracı olarak Google’ı kullanır. (Yahoo, Yandex, Bing gibi arama motorları da mevcuttur.) Yani bir sosyal medya uzmanı, SEO bilgisini kullanarak markanızın arama motorlarında üst sıralara yerleşmesini sağlar.

 

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber