FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 13 Şubat 2015, Cuma 16:45 tarihinde eklendi. 1746 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Videowall Nedir? Nerelerde kullanılır?

Videowall üst üste veya yanyana dizilimlerle elde edilen, normal kalitenin üzerinde netliği ve görüntünün kalitesini aktarabilen dev ekranlara verilen genel bir isimdir.
Videowall Nedir? Nerelerde kullanılır?

Videowall üst üste veya yanyana dizilimlerle elde edilen, normal kalitenin üzerinde netliği ve görüntünün kalitesini aktarabilen dev ekranlara verilen genel bir isimdir.

Videowall'u oluşturan ekranların çerçevelerinin kalınlıkları dardır. Bunun sebebi aktif alanda oluşabilecek kayıpların önlenmesine dayanır. Videowall ekranlarında genellikle LED ve LCD ekranlar kullanılır ve endüstriyel işlevliliği bulunan panellerde de LCD ve LED teknolojisi kullanılabilmektedir.

Birden çok panelin matris şeklinde konumlandırılmasıyla elde edilen Videowall ekran özellikle reklam sektörü için vazgeçilmez bir ürün olma özelliği gösteriyor. Videowall panelleri genellikle 46"-55"boyutlarında olmaktadır.

Tek ekran yetersizliğinden dolayı ortaya çıkan bu teknoloji ile birden fazla görüntü yüksek kalitede sunulabiliyor. Gün geçtikçe daha fazla gelişme göstermeye başlayan reklamcılık sektöründe oldukça fazla kullanılan bir üründür.

2010 yılı öncesinde birçok kalın çerçeveli plazmanın yanyana getirilmesiyle oluşturulan Videowall'lar; 2010 yılı itibari ile kalın çerçeveli plazmalar yerini ince çerçeveli plazmalara bırakmıştır. İnce plazmalı ekranların tercih edilmesi çok önemlidir. 2010 yılı öncesi çok rastlanan kalın çerçeveli plazmalar görüntüdeki hata oranını yükseltiyordu. Kalın çerçeveli plazmalar görüntü kayıpları ve görüntü kaymaları gibi sorunlara neden olurken; ince çerçeveli plazmalar hata oranını, görüntü kaybını ve görüntü kaymasını en aza indirgeyebildi.

Videowall Nerelerde Kullanılmaktadır?

Ürün tanıtım lansmanlarında, stadyumlarda, fuarlarda, defilelerde, televizyon ekranlarındaoldukça sık rastlanan Videowall ekranlar izleyenlere kaliteli ve etkileyici bir sunum sağlamaktadır. Geniş kitlelere ulaşması istenilen ürünler ve tanıtımların sunulmasında da büyük önemi vardır.

Güvenlik merkezlerinde de oldukça sık rastlanan Videowall'lar, güvenlik görevlileri için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Parçalara ayrılmış ekrandan kolaylıkla kamera görüntüleri izlenebilmektedir.

Videowall Ekran Çeşitleri

OLED Ekran, 3D Ekran, Dokunmatik Videowall Ekran, Şekillendirilmiş Videowall Ekran ve LPD Ekran Teknolojisi gibi birçok çeşidi olan Videowall teknolojisi gün geçtikçe tercih edilebilir bir ürün olmuştur.

1) OLED'ler 2012 yılından itibaren çok tercih edilen bir ürün olmuştur. Düz ekran özelliği isteyenler için üretilmiştir ve yüksek seviye parlaklık, yüksek oranda kontrast desteği, düşük enerjili, inceliği ve hafifliği ile birçok avantıjı bulunmaktadır.

2) 3D ekranlar yüksek bir maliyete sahip olduğu için çok fazla talep görmemektedir. 3D ekran için gerekli 3D gözlük, kodlama ve matrix cihazı gibi birçok ürüne ihtiyaç olduğundan tercih edilmesi zorlaşmıştır.

3) Şekillendirilmiş LCD VideoWall'lar plazmaların ihtiyaç doğrultusunda farklı yerleşimler ile yerleştirilmesi sonucunda oluşmaktadır.

4) LPD Ekran Teknolojisi ile ekran istenilen boyutta ve istenilen açıda görüntülenebilir. Bu tür ekranlar %75 gibi ciddi bir rakam oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Endüstride bulunan en yüksek yenileme hızına sahip ürünlerdir.

5) Dokunmatik ekranlar ile görüntüleme eğlenceli bir hale gelmiştir. Dokunmatik Videowall Ekran ile görüntü istenilen yere götürülebilir. Esnek bir kullanıma sahiptir ve gün geçtikçe talebi artmaktadır.

Videowall konusunda daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:
http://asteltr.com/tr/cozumler/videowall-cozumleri

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber