FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 06 Mart 2015, Cuma 23:08 tarihinde eklendi. 765 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akaryakıtlarda Kaçağa Karşı Önlem

Bundan böyle trafiğe tescili olan kara taşıtlarına etiket takılacak. Plaka numaralarının da yer alacağı bu etiketler akaryakıt pompaları tarafından okunacak.
Akaryakıtlarda Kaçağa Karşı Önlem

Yaklaşık olarak 10 milyar dolar derecesine ulaşan akaryakıt kaçakçılığını önlemek amacıyla petrol ofislerinde yeni döneme giriliyor.

 

Pompalar Sizi Plakanızdan Tanıyacak

 

Bu girilen yeni dönemde akaryakıt pompaları araçlarınızı tanıyacak. Taşıtınıza içinde plakanızında bulunduğu bir etiket yerleştirilecek. Böylece gittiğiniz akaryakıt istasyonunda yer alan pompalar bu etiketleri okuyacaklar. Her türlü alışveriş bilgileri kaydediciler sayesinde maliye’ye bildirilebilecek. Bu yöntem ile başka bir plakanın üzerine fatura kesilmesi olayına da son verilmiş olunacak.

 

Akaryakıtın %20’si Kaçak

 

Türkiye’de akaryakıt kaçakçılığının gitgide artması sebebiyle böyle bir önlem yoluna gidildiği açıklandı. Şuanda kaçakçılığın boyutu 10 milyar doları geçmiş durumda. Akaryakıtta kaçakçılık devletin yıllık vergide 2,5 milyar dolar kaybetmesine yol açıyor. Yani bugün Türkiye’de satışa sunulan akaryakıtın %20’si kaçak.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber