FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 12 Mart 2015, Perşembe 17:08 tarihinde eklendi. 429 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yasal Takipteki Kişi Sayısı 4 Milyona Yaklaştı

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin yaptığı açıklamaya göre, Ocak ayında kredi ve kredi kartında oluşan borçtan dolayı yasal takipte olan kişi sayısı 3,94 milyona ulaştı.
Yasal Takipteki Kişi Sayısı 4 Milyona Yaklaştı

Risk Merkezi, aylık, yıllık ve tüm dönem verilerini kişi bazında inceledi ve Negatif Bireysel Kredi ve Kredi Kartı ocak ayı raporunu çıkardı. Bu rapora göre, bireysel kredi ve bireysel kredi kartı borcundan ötürü yasal takibe giren kişi sayısı ocak ayı itibariyle 33 bin arttı. Böylece bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe alınan kişi sayısı geçen yıla göre yüzde 1 arttı ve 66 bine yükseldi.

 

Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe alınan kişi sayısı ise yine geçen yıla oranla yüzde 11 arttı ve 109 bine yükseldi. Bireysel kredi veya kredi kartı borcu sebebiyle yasal takibe girmiş toplam kiliş sayısı geçen yıla göre yüzde 3 artarak 149 bine yükseldi.

 

2009 Ocak – 2015 Ocak döneminde, kredi borcundan dolayı yasal takibe giren ve hala takipte olan kişi sayısı yüzde 1,2 arttı ve 1,9 milyona ulaştı. Yine aynı dönemde bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe alınan  ve hala takipte olan kişi sayısı ise yüzde 1,4 artarak 2,04 milyon oldu. Sonuç olarak toplam borçlu sayısı 3,94 milyona ulaştı.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber