FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 27 Mart 2015, Cuma 14:32 tarihinde eklendi. 598 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Sanayileşme Portalı” Yenilendi

Savunma sanayi firmalarını bir araya getirmeyi amaçlayan Sanayileşme Portalı yenilendi. Portala 2014 sonu itibariyle toplamda 366 firma tarafından 1.349 ürün için giriş gerçekleştirildi.
“Sanayileşme Portalı” Yenilendi

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), savunma ve güvenlik teşkilatlarının ihtiyaçlarını yurt içinden karşılama oranını arttırmaya çalışıyor. Tabana yayılan bir tedarik zinciri oluşturmayı hedefleyen SSM, bu kapsamda savunma sanayi alanında faaliyet gösteren ana yükleniciler, alt yükleniciler ve yan sanayi firmalarının buluştuğu Sanayileşme Portalı’nı yeniledi.

 

SSM, hem savunma ve güvenlik teşkilatlarının ihtiyaçlarını karşılamayı hem de sürdürülebilir ve rekabetçi savunma sanayisi oluşturmayı hedefliyor. Bu amaçla da Türkiye’de özellikle son yıllarda hızla büyüyen savunma ve güvenlik sektörünün etkinliğini arttırmaya önem veriyor.

 

Amaç: Sürdürülebilirlik

 

Yürütülen projeler ve çalışmalar sayesinde yakalanan hızlı yükselişin sürdürülebilirliğini sağlamayı düşünen SSM, çalışmaların bir parçası olarak geçtiğimiz yıl bu kapsamda 122 firmanın 2010-2013 yılları arasındaki bilanço ve gelir tablosu verileri ile sergilediği performansa ilişkin bilgilerin yer aldığı bir değerlendirme ve tespit çalışması gerçekleştirdi.

 

Sanayileşme Portalı Nedir?

 

Türk savunma sanayisine yönelik yetenek envanteri ve potansiyelde yurt içinde yer alan yerli yüklenici listesinin oluşturulması amacıyla hazırlanmış ve 2012 yılında kullanıma açılmş bir portaldır. Savunma sanayisi alanında çalışan firmaların birbirlerlerinden haberdar olmalarını amaçlayan portal, bu alana yeni girmek isteyen firmaların da kendilerini tanıtabilmelerine olanak tanıyor.

 

Ayrıca Savunma Portalı, savunma sanayisinin sektörel stratejilerinin oluşturulmasında temel teşkil ediyor.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber