FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 01 Nisan 2015, Çarşamba 14:26 tarihinde eklendi. 814 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kocaeli’de OSB’ler Meslek Liseli

Kocaeli’de bulunan 13 OSB’nin eğitim kurumu olmayan 10 tanesine daha endüstri meslek lisesi kurulacak. Sanayicilerin kurup işleteceği yeni meslek liselerinin yanısıra hali hazırda faaliyette olan 3 meslek lisesi de OSB’nin yönetimine devredilecek.
Kocaeli’de OSB’ler Meslek Liseli

Kocaeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli’deki bütün Organize Sanayi Bölgeleri’nde ara eleman ve kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla endüstri meslek liselerinin kurulacağını söyledi. Kurulacak liselerin devlet tarafından değil sanayiciler tarafından yaptırılıp işletileceğini de sözlerine ekledi.

 

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, bu kapsamda öğrencilerin hem teorik eğitim göreceklerini hem de fabrika ve işyerlerinde üretime katılacaklarını belirtti. Değişen şartlara ve teknolojiye uyum sağlayan, teknik bilgi ve donanım açısından en üst seviyede olan öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

Gebze OSB’deki Lise Hizmete Başladı

 

Kocaeli’de bulunan 13 OSB’den biri olan Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (GOSB) Tadım Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 1 nolu binası hizmete açıldı. Diğer binası ve atölyesi için de proje çalışmalarına başlandı. OSB tarafından yönetilecek olan okulun 32 dersliği ve 3 atölyesi olacak.

 

Şuanda hali hazırda faaliyet gösteren, Hatice Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gebze Güzeller OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Arslanbey OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çevre tanzim çalışmaları bitirildiğinde OSB yönetimine devredilecek ve OSB tarafından işletilecek.

 

Öğretmenler AB Ülkelerine Eğitime Gönderilecek

 

Kocaeli OSB’lerde görev alacak olan mesleki ve teknik lise öğretmenleri AB ülkelerinde 1 aylık işbaşı eğitimine gönderilecek. Öğretmenlerin mesleki becerilerinin geliştirilmesi amaçlanan proje 1 hafta teorik ve 3 hafta fabrika işbaşı eğitimi şeklinde olacak. Projeye 754 bin Euro’luk bütçe ayrılacak. Bu kapsamda tüm öğretmenlerin eğitim, konaklama, yiyecek-içecek, ulaşım masraflarının tamamı bu bütçeden karşılanacak.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber