FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 02 Nisan 2015, Perşembe 21:34 tarihinde eklendi. 567 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rosselhoznadzor Domatesleri Geri Gönderdi

Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi Rosselhoznadzor, Türkiye’den Rusya’ya giden 25 ton domatesin ülkeye girişine izin vermedi.
Rosselhoznadzor Domatesleri Geri Gönderdi

Rosselhoznadzor’un Krasnodar Bölgesi’nin sorumlu temsilcisi Ekaterina Çernitsova, Türkiye’den gelen domateslerde batı çiçek tripsi tespit edildiğini söyledi. 2014 yılının Ağustos ayında aynı sebepten ötürü Polonya’dan gelen sebze ve meyvelerin sevkiyatını durdurdukları ve bu olayın yıl içinde dört defa gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

 

Tuapse limanında Türkiye’den Alastair adıyla gelen gemide 25,42 ton domates bulunuyordu. Domateslerin denetlemesi sırasında Rusya’da yasak olan batı çiçek tripsinin tespit edildiğini ve bu yüzden Rusya’ya girişin izin verilmediği açıklandı.

 

 

İade Domatesler İmha Ediliyor

 

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, her gün Türkiye’den Rusya’ya ortalama 2 bin 500 – 3 bin ton domatesin ihraç edildiğini belirtti. Mustafa Satıcı, iadesi yapılan domateslerin her bin parti içinde birine denk geldiğini ve bunun normal olduğunu, iade edilen ürünlerinde imha edildiğini sözlerine ekledi.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber