FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 03 Nisan 2015, Cuma 15:56 tarihinde eklendi. 561 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dolardaki Artış Yolları da Vurdu

Türkiye Nakliyeciler Derneği (TND) Başkanı Erol Özçelik, doların sanayiyi vurduğunu ve mal hareketinin yavaşladığını açıkladı.
Dolardaki Artış Yolları da Vurdu

Dolarda meydana gelen hızlı yükseliş yurtiçi taşımacılığına ağır darbe vurdu.  TND Başkanı Özçelik, yurtiçi taşımacılığındaki azalmaya dikkat çekti ve bazı bölgelerde düşüşün yüzde 50’lere ulaştığını söyledi.

 

Etkenler Bir Kaç Tane

 

Erol Özçelik, yurtiçi taşımacılığında yaşanan düşüşün bir kaç farklı nedeni olduğunu ifade etti. Bölgelere göre farklılık gösteren düşüşlerin ortalama olarak yüzde 25 olduğunu ve bu düşüşün etkenlerinden birinin dolar kurundaki hızlı artış olduğunu söyledi. Dolardaki bu dalgalanma yüzünde sanayi bir ton mal alacağına 500 kilo mal aldığını sözlerine ekledi. Ayrıca parayı almayan esnafın malı yollamadığını, peşin para yoksa mal da alınamadığı belirtti.

 

Nisandan Sonra Hareketlenme Olacak

 

Özçelik, Nisan ayından sonra yurtiçi taşımacılığın yeniden hareketlenebileceğine dikkat çekti ve bu aylarda işlerin düzelmesini beklediklerini sözlerine ekledi. Daha boya sektörünün başlamadığını ve yaz ayları geldiğinde özellikle bu sektörde hareketlenme olcağını söyledi.

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber