FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 11 Nisan 2015, Cumartesi 13:57 tarihinde eklendi. 920 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte KKDF’si Sıfırlanan Ürünler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta açıkladığı pakette KKDF değerlerinin bazı ürünlerde yüzde sıfıra indirileceğini belirtti.
İşte KKDF’si Sıfırlanan Ürünler

Davutoğlu, yaptığı açıklamada yatırım mallarının ve ara malların vadeli ithalatında kullanılan Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF)’nun yüzde 6 değerinden yüzde sıfıra indirileceğini ve böylece sanayicinin girdi maliyeti azaltılacağını belirtti.

 

Bankalar Kurulu’nun kararı bugün itibariyle Resmi Gazete’de yayınlandı. Karara göre vadeli ithalatında KKDF oranı sıfıra indirileceği ürünler; hayvansal ve bitkisel tarım ve gıda ürünleri, tütün, metal cevheri, inorganik ve organik kimyasallar, tıbbi müstahzarlar, mineral ve yakıtlar şeklinde sıralandı.

 

Gazete ve Kitap’ta Listede

 

Resmi Gazete’de yer alan listenin devamında gübre, boya ve uçucu yağlar, esans, yağlama müstahzarları, ahşap eşyalar, aliminyum, pamuk, ham post ve deriler, plastik, kauçuk, basılı kitap ve gazete, çinko, bakır ve kurşundan mamul edilen eşyalar yer alıyor.

 

Nükleer Reaktör’e KKDF Desteği

 

Ayrıca listede nükleer reaktör, kazan, makine, mekanik cihazlar ve aletler ile bunların aksam ve parçaları da var.

 

Liste kapsamında aynı zamanda elektrikli cihazlar, demiryolu ve buna benzer taşıtlar, vinç, itfaiye gibi özel amaçlı kullanılacak olan araçlar, kamyonet şasi ve parçaları, hava taşıtları ve gemi imalatında kullanılacak parçalara da KKDF oranını sıfırlama kararı uygulanacak.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber