FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 19 Nisan 2015, Pazar 15:00 tarihinde eklendi. 624 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balıkçılıkta Av Sezonu Sona Erdi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tüm denizlerde trol ve gırgır ağları ile avcılık için belirlediği genel yasak dönemi 15 Nisan itibariyle başladı.
Balıkçılıkta Av Sezonu Sona Erdi

Bakanlık yaptığı yazılı açıklamada, 1 Eylül 2014 tarihinde gırgır avcılığı ile 2014-15 av sezonu başlamıştı. Av sezonu geçtiğimiz çarşamba günü sona erdi ve yasaklar başladı.

 

Açıklamada ayrıca, bu av sezonunun bazı türlerde geçen sezonlardaki avcılık ile benzerlik gösterdiğine dikkat çekildi.

 

Palamut, Lüfer ve Çaça’da Artış Mevcut

 

Palamut, lüfer ve çaçanın av miktarlarında artış mevcutken, hamside beklenen av gerçekleşemedi.

 

Bakanlıktan gelen açıklamada, bilimsel, ekonomik, çevresel ve sosyal hususlar göz önünde bulundurularak, deniz ve iç sularda bulunan su ürünlerinin korunması ve avcılığın sürdürülebilmesi amacıyla, tür, boy, derinlik, mesafe, zaman ve av araçları bakımından su ürünleri avcılığına yasak, sınırlama ve belirli yükümlülükler getirildiği belirtildi.

 

Getirilen bu belirli kurallara uymak şartıyla avlanma yasağının başladığı 15 Nisan tarihinden sonra avlanmak isteyen balıkçılar, karasuların bitişinde bulunan uluslararası sularda avcılık yapabilecekler.

 

Denetimler Yapılıyor

 

Geçen yılki düzenlemelere uymayanlar için gerekli cezaların uygulandığını söyleyen açıklamada 2014 yılında su ürünleri av yasakları kapsamında toplam 80 bin 728 adet denetim yapıldığı yer alıyor. Bu denetimlerde, 29 balıkçının yasa dışı avcılık yaptığı tespit edildi ve bin 700 ton su ürünlerine el koyuldu. 5 bin 261 kişiye toplamda 7 milyon 188 bin 880 lira para cezası uygulandı. Ayrıca 74 adet balıkçının gemisinin balıkçılık ruhsatı iptal edildi.

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber