FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 07 Mayıs 2015, Perşembe 15:28 tarihinde eklendi. 494 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siemens Çalışanlarını İşten Çıkarıyor

Avrupa’nın en büyük mühendislik şirketi olan Siemens’in karı ikinci çeyrekte analist beklentilerinin altında kaldı. Bunun üzerine şirket 4,500 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.
Siemens Çalışanlarını İşten Çıkarıyor

Karda beklenenin olmamasının nedeni petrol fiyatlardaki düşüş olrak gösteriliyor. Merkezi Münih’te bulunan şirket yaptığı açıklamada endüstriyel faaliyetlerden elde ettiği karın yüzd 4,9 gerilediğini ve 1,9 milyar dolara düştüğünü belirtti.

 

CEO Baskı Altında

 

Siemens’i enerji üretim ve dağıtım alanine odaklayan CEO Joe Kaeser, petrol ve gaz ekipmanları şirketi olan Dresser-Rand’ı 7,6 milyar dolara satın almıştı. Bunun üzerine birde beklenen kar sağlanamayınca yatırımcılar Kaeser’e baskı yapmaya başladılar.

 

Aralıktan Bu Yana Toplamda 13.100 Kişi İşten Çıkarıldı

CEO Joe Kaeser’in üzerinde artan bu baskı onu maliyetleri düşürmek zorunda bırakabilir. Son açıklanan işten çıkarma sayılarına göre geçtiğimiz aralık ayından beri işine son verilen insan sayısı 13.100’e yükseliyor. Bu sayı toplam iş gücünün yüzde 4’üne denk geliyor. Böylece Kaeser’in gelecek yıla kadar 1 milyar euroluk tasarruf yapması hedefleniyor.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber