FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 20 Mayıs 2015, Çarşamba 13:18 tarihinde eklendi. 567 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güneş Enerjisi ile Çalışan Bisiklet

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi Yiğit Kaan Er, güneş enerjisi ile çalışan bisiklet üretti.
Güneş Enerjisi ile Çalışan Bisiklet

Tam dolum ile 35 kilometre hız yapan ve yaklaşık 40 kilometre yol alan bisiklet, elektrikli bisikletlere göre hem daha ekonomik hem de daha hafif.

 

Enerji kaynaklarının günlük hayatta kullanılması ile ilgili sürekli çalışmalar yaptığını belirten Er, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasıyla trafik sorununun ortadan kalkacağını dile getirdi.

 

Er, bisikletin büyük ölçüde bittiğini, bir kaç rötuş sonrası kullanımında hiçbir engel olmayacağını ifade etti. Yaptığı bisikletin normal bisikletlerden çok farklı olmadığını, güneş panelinini gidondan daha küçük olduğunu sözlerine ekledi.

 

Bisiklet 35 Kilo

 

Yaptığı bisikletin 35 kilogram ağırlığında olduğunu söyleyen Er, elektrikli bisikletlerin 55-60 kilogram ağırlığında olduğunu belirtti.

 

Bisikleti kendi bütçesi ile toplamda 6 ay gibi bir sürede bitirdiğini ve şuanda böyle bir bisikleti sadece 1 haftada yapabilecek seviyede olduğunu da sözlerine ekledi.

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber