FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 07 Haziran 2015, Pazar 00:07 tarihinde eklendi. 728 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doktoralı Personeli Olanlara Maaş Desteği

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, projelerdeki katma değeri artırmak amacıyla TÜBİTAK bünyesinde yeni program başlattıklarını belirtti.
Doktoralı Personeli Olanlara Maaş Desteği

Program gereğince işletmelerinde doktoralı personel çalıştıranlara ya da çalıştıracaklara 24 ay boyunca aylık 2 brüt asgari ücret tutarında destek verilecek.

 

Amaç, Projelerinin Bilimsel Niteliklerini Artırmak

 

Işık, yaptığı açıklamalarda Ar-GE ve yenilik projelerinin bilimsel niteliklerini yükseltmek amacında olduklarını söyledi. Bu düşünce ile hem TÜBİTAK hem de Bakanlık olarak işletmelere gereken desteği sunduklarını belirten Işık, projelerdeki katma değeri artırmak amacıyla yeni bir program başlattıklarını dile getirdi.

 

Işık, TÜBİTAK bünyesindeki “Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı” kapsamında “Özel Sektörde Doktoralı Personel İstihdamının Desteklenmesi Çağrısı” ile doktora yapmış personelin istihdamının özendirileceğini belirtti.

 

Ön Kayıt 1-17 Temmuz’da

 

Işık, yeni istihdam edecekleri doktoralı personel için 24 ay süre ile 2 brüt asgari ücret alacak işletmelerde, büyük ölçekli şirketlerin en az 3, küçük ölçekli şirketlerin ise en az 1 yeni doktoralı araştırmacı istihdam etmesi şartı aranacağını söyledi.

 

Desteklenmeye uygun bulunan kuruluşlar ödemelerini 6 aylık dönemler halinde alacaklar. Ön kayıt işlemleri ise 1-17 Temmuz tarihlerinde yapılabilecek.

 

Kimler Başvurabilecek?

 

TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında yürütülen programlarda en az bir projesi desteklenmiş ve tamamlanmış sermaye şirketleri, teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren sermaye şirketleri ve  Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamındaki Ar-Ge merkezi işletmeleri bu programa başvurabilirler.

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber