FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 10 Haziran 2015, Çarşamba 22:07 tarihinde eklendi. 492 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AVM’lerin Cirosu Arttı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Akademetre Research ile ortaklaşa oluşturdukları AVM Endeksi’nin nisan ayı sonuçlarını açıkladı.
AVM’lerin Cirosu Arttı

 Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre ciro endeksi nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,6 artı ve 165 puan oldu.

 

Kiralanabilir Alanlarda da Artış Var

 

AVM’lerdeki kiralanabilir alan metrekare başına düşen cirolar nisan ayında bir yıllık dönem baz alındığında 27 puan yükseldi. Verimlilik metrekare başına 630 TL olarak hesaplandı. Verimlilik değerlerinin İstanbul için 740 TL, Anadolu için ise 556 TL olduğu açıklandı.

 

Hipermarketlerde Değişiklik Yok

 

AVM’lerde diğer alan ciroları geçen yılın nisan ayı ile karşılaştırıldığında bu yılın nisan ayında en yüksek artışı yakaladı ve yüzde 39 oldu. Geçen yıla göre, endeks genel kategoride yüzde 20, giyimde yüzde 16, yiyecekte yüzde 15, ayakkabı ve çantada yüzde 10, teknolojide ise yüzde 9 artış kaydetti. Hipermarket kategorisinde ise değişim olmadı.

 

Ziyaret sayısındaki endeks ise yıllık periyotta yüzde 4,21 arttı. AYD Başkanı Hulusi Belgü, AVM endeksinin kategori bazında artışının sürdüğünü ve yeni sezonda tüketim harcamalarının devam edeceğini belirtti. Belgü, bu artışların sektörün verimliliği açısından çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber