FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 05 Temmuz 2015, Pazar 16:11 tarihinde eklendi. 831 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gayrimenkul Fiyatları Arttı

İstanbul, Rize, Yozgat ve Hakkari'de yapılması beklenen havaalanı inşaatı bölgesindeki gayrimenkul fiyatları günden güne artıyor.
Gayrimenkul Fiyatları Arttı

İstanbulRize, Yozgat ve Hakkâri’de yapılması planlanan ya da inşa edilen havaalanı projeleri illerdeki gayrimenkullerin fiyatlarını artırıyor.

Gayrimenkul fiyatlarında ise en çok artış gösteren yakın zamanda açılması planlanan Hakkâri Selahaddin Eyyubi havalimanı çevresindeki gayrimenkuller.

İstanbul’da durum ne?

İstanbul’da inşaatı devam eden 3. Havaalanı ile Avrupa yakasında özellikle de Arnavutköy içerisindeki gayrimenkullerin fiyatlarında büyük bir yükselme bekleniyor. Havaalanı Arnavutköy sınırları içerisindeki Yeniköy- Akpınar istikametinde yer alacak olmasından dolayı, Yeniköy’ün bir bölümü, Karaköy ve Hadımköy’de birçok proje hayata geçecek. Bahsedilen bu bölgelerdeki arsa fiyatlarında geçen seneye göre 50% artış görülmekte.

İstanbul’daki en büyük artışı ise 3.havalimanına bitişik konumda projelendirilen Karaburun’da arsa fiyatları bir önceki seneye göre 100-140% arttı. Bölgede deniz gören konut arsalarının metrekaresi 1.200 TL iken, deniz görmeyen arsaların metrekaresi 900-1000 TL arasında.

 

Yozgat’ta gerçekleşmesi beklenen proje;

Yozgat’ta yapılması beklenen havaalanı için yer tespit çalışmasının ardından, Deremumlu – Fakıbeyli köyleri sınırları içerisindeki alan uygun görüldü. Yapılması beklenen havaalanı; Deremumlu, Fakıbeyli, Sarımbey ve Kababel köylerinin arazi sınırları içerisinde kalıyor. Henüz havaalanı inşaatı takviminin netleşmemesi yüzünden arsa fiyatlarında henüz bir artış yok, fakat arsa sahipleri havaalanı inşaatının başlaması ile fiyatların hızla yükselmesini bekliyor.

Rize’de projenin hazırlanması ile;

 

Arsa fiyatları 10% artışa geçti. Rize-Artvin havaalanı 266 hektar alana sahilden yaklaşık 50-100 metre içerisinde deniz doldurularak inşa edilecek.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber