FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 05 Temmuz 2015, Pazar 21:42 tarihinde eklendi. 577 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turizmde Turist Kaybı Endişesi

TÜROFED Başkanı Osman Ayık meydana gelen turist kaybına ait açıklamalarda bulundu.
Turizmde Turist Kaybı Endişesi

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Osman Ayık, federasyonun 10. Yıldönümünü kutlamak için bulunduğu Konyaaltı’ndaki bir otelde açıklamalarda bulundu.

Osman ayık, Türkiye’ye yaklaşık 40 milyon turistin geldiğini belirtti ve bu turistlerin son 30 yılda 36 milyar dolar turizm geliri sağladığına dikkat çekti. Ayık’a göre bu oranın daha da yükselmesi için özel sektör ve devlet birlikte hareket etmeli.

 

Ayık’ın korkusu ise, Türkiye’nin komşularının yaşadığı sıkıntılardan dolayı, Avrupa’dan gelecek turist miktarında meydana gelen azalma. Başta Rusya olmak üzere birçok pazarda yaklaşık 30% bir kayıp olduğunu belirten Ayık, şunları da sözlerine ekledi: “Bu kaybın yılsonuna kadar 1 milyon Rus turist kaybına ulaşabileceği tahmin ediliyor. Rusya pazarındaki durumun düzelmemesi nedeniyle ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Yılın ilk yarısında bir önceki yıla göre sadece Antalya bölgesinde yüzde 9'luk bir düşüş yaşadık. Konaklamadaki ortalama kalış süresi de 9,5 günden 8 güne indi. Yılın ilk 6 ayında rakamlar ürkütücü boyutlara ulaştı. Tahminlerimize göre turizm gelirlerimizde bu yıl 5 milyar dolar kayıp söz konusu olacak."

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber