FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 10 Temmuz 2015, Cuma 22:41 tarihinde eklendi. 653 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnovasyon Kenti Projesi: Gebze Bilişim Vadisi

Türkiye'nin en iddialı bilişim projesi: gebze- bilişim vadisi.
İnovasyon Kenti Projesi: Gebze Bilişim Vadisi

Türkiye’de bir ilk olarak bir inovasyon ve ar-ge kenti projesi Gebze’de yürütülüyor. Bu projenin en büyük amacı Türkiye’nin de inovasyon devleri liginde kendine yer bulabilmesi. Bu amaçla başlayan proje, dünyada üretilen bilgi ve ileri teknolojilerin önemli bir merkezi konumuna gebze –bilişim vadisi ile geçmeyi planlıyor. Bu vadi projesi ile birlikte birçok üniversite, teknoloji firmaları, bilişim tabanlı sektörler gibi bilişimle ilgilenen her türlü sektör için lojistik bir destek olacağı düşünülüyor.

Projede binlerce araştırmacı ve genç girişimciler sayesinde Türkiye’nin yüzü bilime, teknolojiye ve inovasyona tamamen dönmüş olacaktır. Bilişim vadisinde dünyadaki birçok iyi üniversiteler, bilim insanları, araştırma merkezleri ile ortak çalışmalar yapılması hedeflenmekte ve bu projenin inovasyon ve teknoloji alanında Türkiye’nin uluslararası yüzü olması beklenmektedir.

Projede 5000 civarında ar-ge firması yer alacak ve 100.000 ar-ge personelinin aileleri ile yaşayabileceği, sosyal bir ortam yaratılacak. Oldukça iddialı olan proje yaklaşık 1.500.000 metrekare kapalı alana, 1.250.000 metrekare ofis alanına sahip olacak. Projenin mimarları, projeyi sadece teknoloji alanında bir yer olarak görmemiş, orada yaşayacak aileler için her türlü imkânı düşünmüştür. Bu proje kapsamında bilişim vadisi sakinlerinin çocukları için okul öncesi eğitim, ilk ve orta okul gibi imkanları da projeye dahil etmiştir.

 

Daha detaylı bir fikir sahibi olmak isterseniz, göz atmanızda fayda olacaktır: http://www.bilisimvadisi.co/bilisim-vadisi/yonetici-sirket

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber