FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 17 Ağustos 2015, Pazartesi 15:25 tarihinde eklendi. 767 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

E-Ticaret Sitesi Açmak

Online satış platformu kurmak veya bu platformdaki faaliyetleri başarı ile yürütmek amacıyla profesyonel e-ticaret sistemlerinden faydalanmak mümkündür.
E-Ticaret Sitesi Açmak Teknolojinin gelişmesi, ticaret ilişkilerinin de büyük bir bölümünü elektronik ortama aktarmıştır. Online ticaret veya e-ticaret olarak adlandırılan gelişmenin kısa süre içinde yayılması da teknolojinin sağladığı kolaylıklardan dolayıdır. Birçok kişi, mağaza veya dükkan açmak yerine, daha düşük maliyetle elektronik ortamda bir e-ticaret sitesi oluşturuyor ve satışlarını ve hizmetlerini bu şekilde sunuyor. 

E-ticaret alanında faaliyet göstermek isteyen bir firma, normal bir web sitesinin içerisine müşterilerin kredi kartı veya diğer ödeme seçenekleriyle alışveriş yapabilecekleri bir sistemin yerleştirilmesi, satışlar için çok önemlidir. Büyük mağazalar veya kuruluşlar, e-ticaret yönteminin sağladığı faydalardan dolayı dijital platformdaki faaliyetlerine özen göstermeye başlamışlardır. Böylece yüksek satış rakamlarına ulaşmaları da kaçınılmaz olmuştur. 

Online satış platformu kurmak veya bu platformdaki faaliyetleri başarı ile yürütmek amacıyla profesyonel e-ticaret sistemlerinden faydalanmak mümkündür. E-ticaret sistemleri satış arttırma veya sürekli olarak gelişme gösterme teknikleri ile müşterilere yardımcı olunabilir. 

 

E-ticaret Sitesinin Başlangıç Aşaması

 

Atılacak ilk adımda ürün ve iş geliştirme ile ilgili kararlar alınır. Kişiler, sanal ortamda hangi alanda faaliyet göstereceklerine, ne tür ürünler satacaklarına ve hangi sektörde yer alacakları ile ilgili çalışmalar sürdürürler. Bu süreç, sanal mağazanın işleyişi ile ilgilidir. Online satış ortamında müşterilere neler sunulacağı ve ne şekilde sunulacağı ürün ve hizmet belirlemesi yapılır. Ürünler, başka bir firmanın tedariğiyle sağlanabilir. Ancak çoğunlukla kendi ürünlerini veya hizmetlerini sunmak isteyen kişiler tarafından e-ticaret siteleri kullanılmaktadır. Bu şekilde online satış sektörü belirlenir. Mağazanın veya kuruluşun, iş ve satış hedeflerinin belirlenmesi gerekir. Bu duurmda küçük hedeflerle başlanması ve dijital ortamda yavaş yavaş yükselinmesi önerilir. Çıkarılan maliyet tablosunda; vergiler, çalışanların sigorta ve maaşları veya ürün ve hizmet üretimi ile ilgili durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. 

 

Online Mağaza Oluşturmak

 

Tüm plan ve tratejilerinden ardından e-ticaret sitesiyle ilgili teknik bir aşama gerekir. Elektronik ortamda faaliyet göstermek yani online satış platformu oluşturmak için teknik işlemler ve donanımlar gerekir. Fiziksel olarak bir internet sitesinin var olabilmesi için öncelikle alan adı denilen domanin satın alınması ve ardından barındırma hizmeti olarak da tanımlanan hosting hizmeti alınması gerekir. Domain adı, insanların aklında kalmaya müsait ve basit yazılan bir seçenek olmalıdır. Aynı zamanda marka adını da belirte bu isim, satışları dolaylı etkilemektedir. Markanın akılda kalıcığı ve bilinirliği, ziyaretçi sayısında artış sağlar. Hosting hizmeti sayesinde sanal mağazada yer alan tüm içerikler, sayfalar veya bilgiler belirli bir alanda depolanır. Böylece alıcılara sunulacak ürün ve içeriklere ulaşım oldukça kolay bir hal alır. E-ticaret sitesi oluşturmada ilk teknik aşama, domain ve hostingtir.

İnternet sitesinin yani sanal mağazanın tasarımı da çok önemlidir. Müşterilerin dikkatini çekecek ve aynı zamanda kolay anlaşılabilir bir tasarıma sahip olmalıdır. Gözü yormayan, sade bir tasarım yaratılmalıdır, aynı zamanda dikkat çeken ve akılda kalan bir görüntüye sahip olmalıdır. Böylece online satış platformunda gezen kişiye keyifli dakikalar yaşatmak ve sitede daha çok vakit geçirmesini sağlamak amaçlanır.

İnsanlar sanal mağazalarda farklı ödeme seçenekleri ararlar. Bu özelliğe sahip oln sitelerin satışları, diğerlerine nazaran çok daha fazladır. Farklı kredi kartlarına uygun ödeme seçenekleri, havale,Eft, kapıda ödeme veya İPara gibi farklı seçenekler sunularak, alıcılara kolaylık sağlanabilir. Müşteri memnuniyeti ve başarılı hizmet sunmak açısından önemli bir noktadır. 

E-ticaret sitelerinin oluşturulması için profesyonel sistemlerden destek alınabilir. 

 

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber