FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 24 Eylül 2015, Perşembe 01:34 tarihinde eklendi. 536 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Winterkorn İstifa Etti!

Volkswagen’in CEO’su Martin Winterkorn istifa etti.
Winterkorn İstifa Etti!

Winterkorn, bugün yaptığı yazılı açıklamada, son olaylara ilişkin hayrete düştüğünü ve özellikle Volkswagen gibi bir şirkette böyle hataların mümkün olabileceğine şaşırdığını ifade etti.

 

CEO olarak dizel motorlarda çıkan bu sorunların sorumluluğunu üstlendiğini söyleyen Winterkorn, hiçbir hata yapmadığını ancak istifa kararını şirketin çıkarları için aldığını belirtti.

 

Volkswagen'in yeni bir başlangıca ihtiyaç duyduğunu belirten söyleyerek, "Bu istifayla bunun için yolu açıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

 

Olayın aydınlatılmasının şirketin sahip olduğu güvenini tekrar kazanmasını sağlayacağını ifade eden Winterkorn, Volkswagen’in bu sıkıntılı dönemi atlatabileceğine inandığını belirtti.

 

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), 18 Eylül tarihinde Volkswagen’in ABD’de sattığı dizel araçların bazılarında yanıltıcı yazılım sayesinde emisyon testlerinin manipüle edildiğini ve bu araçların çevreyi standartlardan 40 kat daha fazla kirlettiğini açıklamıştı. Söz konusu manipülenin yaklaşık 482 bin dizel aracı etkilediği belirlendi.

 
DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber