FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 06 Ekim 2015, Salı 17:04 tarihinde eklendi. 628 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya Konseyinden Petrol Uyarısı

Dünya Enerji Konseyi Genel Sekreteri Christoph Frei, Rusya'nın Suriye'de düzenlediği hava operasyonlarının, petrol fiyatlarını artırabileceğini söyledi.
Dünya Konseyinden Petrol Uyarısı Dünya Enerji Konseyi Genel Sekreteri Christoph Frei, Rusya'nın Suriye'de düzenlediği hava operasyonlarının, petrol fiyatlarını artırabileceğini söyledi.

Frei, yaptığı değerlendirmede, jeopolitik gerilimlerin en büyük etkisinin petrol fiyatları üzerinde olduğunu belirtti. Askeri müdahalelerin yarattığı en büyük riskin petrol tedarikine ilişkin olduğunu ifade eden Frei, "Rusya'nın Suriye'de düzenlediği hava operasyonları petrol fiyatlarını artırabilir. Petrol kaynaklarına yakın olan ya da petrol kaynaklarına sahip ülkelere düzenlenen bu gibi operasyonlarda er ya da geç petrol tedariki tehlikeye girecektir" şeklinde açıklama yaptı.

 

TÜRKİYE'NİN ENERJİDEKİ ROLÜ ÇOK ÖNEMLİ

 

Frei, tedarikin sıkıntıya girmesiyle petrol fiyatlarının artabileceğini, bunun sadece Suriye olayında değil benzeri tüm olaylarda yaşanabileceğini savundu. Türkiye'nin enerjideki rolünün çok önemli ve belirgin olduğunu belirten Frei, "Türkiye Rus gazının Avrupa'ya taşınmasında da İran'da da önemli rol sahibi olabilir. Ülke zaten yenilenebilir enerjide, rüzgar ve güneş enerjisinde mükemmel bir potansiyele sahip" dedi. Frei, Türkiye'nin G20 Enerji Bakanları Buluşması'nda da bir diyalog merkezi olduğunu kanıtladığını söyleyerek, "Sadece diyalog değil birçok anlamda Türkiye zaten bir merkez. Şu anda dünya enerji piyasasında sahip olduğu aracı ülke olarak sahip olduğu pay yadsınamaz" dedi.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber