FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 19 Ekim 2015, Pazartesi 23:36 tarihinde eklendi. 496 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halk Bankası katılım bankası kuruluş izninin iptali için başvurdu

Halk Bankası, ileride yeniden değerlendirmek üzere aldığı katılım bankası kuruluş izninin iptali için BDDK’ya başvurdu.
Halk Bankası katılım bankası kuruluş izninin iptali için başvurdu Türkiye Halk Bankası, ileride yeniden değerlendirmek üzere alınan (katılım bankası) kuruluş izninin iptal edilmesi için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna (BDDK) başvurdu.

 

Halk Bankası'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, bankanın bağlı ortaklığı şeklinde kurulmasına karar verilen katılım bankasının kuruluşuna ilişkin olarak BDDK'dan kuruluş izni alındığı ve kuruluş izni alınan katılım bankasına tüzel kişilik kazandırma çalışmalarına devam edildiğinin daha önce kamuoyu ile paylaşıldığı anımsatıldı.

 

Açıklamada, "Bankamızca, ileride yeniden değerlendirmek üzere bu aşamada; BDDK'dan alınan kuruluş izninin iptal edilmesi için adı geçen kuruma müracaat edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

 

BDDK, 15 Ocak 2015 tarihinde, kurucu ortakları Halk Bankası, Halk Yatırım Menkul Değerler, Halk Portföy Yönetimi, Halk Finansal Kiralama, Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Ödeme Sistemleri tarafından Türkiye'de 1 milyar Türk lirası sermayeli katılım bankası kurulmasına izin verilmesini kararlaştırmıştı.

 
 
DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber