FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 20 Ekim 2015, Salı 10:47 tarihinde eklendi. 581 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konut Hedefi 1.2 Milyon'a Çıktı!

Ekim ayından itibaren 685 bin konut rakamına ulaştıklarından bahseden TOKİ Başkanı Ergün, "8 yılda 500-550 bin konut inşa edeceğiz" dedi.
Konut Hedefi 1.2 Milyon'a Çıktı!

TOKİ tarafından Dilovası Köseler Mahallesi’nde yapılması planlanan 915 konut, 1 ticaret merkezi, 2 sosyal tesis, 1 mescit, 1 kapalı otopark ve 6 dükkanın temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar katıldı. 

6 MİLYON DÖNÜŞMELİ 

2017 yılının Haziran ayında teslim edilmesi beklenen konutlarla bölgede 5 bin kişinin yaşaması planlanıyor.  Programda konuşma yapan Ergün Turan, "2023 yılına kadar 1 milyon konut hedefimiz vardı ancak Başbakanımızın bize verdiği hedefle beraber hedefimizi 1 milyon 200 bin konuta çıkarttık. 8 yıl içinde sadece Toplu Konut idaresi olarak 500-550 bin konut inşa etmiş olacağız. TOKİ ekim ayı itibarıyla Türkiye’de 685 bin konut rakamına ulaşmıştır. 2016 hedefimiz 60 ile 70 bin konut inşa etmektir. 2023'e kadar ülkemizin yaklaşık 5 buçuk ila 6 milyon konutun dönüştürülmesi gerekiyor" dedi. 

Türkiye'nin hayaliydi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da "Körfez Geçiş Köprüsü Türkiye’nin hayaliydi ama hiçbir iktidar buna cesaret edemedi. Hiç kimse ben bu iş yaparım deyip talip olmadı ta ki AK Parti iktidarına kadar" dedi. 

Asıl sizin kafanız devşirme 

Yerli araba hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Işık, "Niye gurur duymuyorsunuz? Bu ülkenin de kendi markasıyla bir arabası olsun. Çakmaymış devşirmeymiş, yahu sizin kafanız devşirme. Bugüne kadar hiçbir marka tek başına, işbirliği olmadan ortaya çıkmadı. 2020 geldiğinde Kocaeli yollarında da, Türkiye yollarında da, Avrupa yollarında da ve dünya yollarında da yerli otomobil olacak" diyerek sözlerini sonlandırdı.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber