FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 27 Ekim 2015, Salı 20:14 tarihinde eklendi. 564 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BP'nin Karı Tahminlerin Üstünde

İngiliz Petrol devi BP’nin karı yılın üçüncü çeyreğinde beklenen değerin üzerinde geldi.
BP'nin Karı Tahminlerin Üstünde

Petrol krizinin, ham petrolün işlenerek yakıta çevrilmesi aşamasında daha çok kazandırması ve böylece destek olmasıyla, BP’nin üçüncü çeyrekteki karı analistlerin tahminlerini aştı.

 

Tek seferlik maliyetler ve envanterdeki değişiminden arındırılmış kar 1.82 milyar dolar oldu. Ancak bu kar bir önceki yıla göre yüzde 40’lık bir düşüşe denk geldi.

 

Azalan kar, şirket CEO’su Bob Dudley’in, temettü ödemelerini sürdürmek amacıyla harcamaları kısma çabalarını işaret etti. BP, küresel petrol arzının talebi geçmesi nedeniyle, uzun süreli fiyat düşüşü öngören uluslararası petrol üreticileri arasında yer alıyor. 

 

RBC Capital Markets’e göre maliyetlerdeki kesintiler firmanın elindeki nakit paranın korunmasını sağlıyor. Ancak buna rağmen firma, hissedarlarına ödeme yapabilmek için borcunu arttırmak zorunda kalabilir.

 

Dudley “Geçen yıl BP’yi bilinçli olarak, sürdürülebilir bir düşük petrol dönemine göre konumlandırdık ve sonuçlar iyi geliyor. Şimdi bu yeni fiyat ortamında finansal çerçevemizi yeniden dengelemek için çalışıyoruz” dedi.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber