FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 02 Kasım 2015, Pazartesi 23:18 tarihinde eklendi. 541 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçim Sonuçları Altın Fiyatlarını Düşürdü

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Çavuşculu doların düşmesiyle çeyrek altın fiyatlarının 170 liraya gerilediği açıkladı.
Seçim Sonuçları Altın Fiyatlarını Düşürdü Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu,  1 Kasım seçimleri sonrası piyasaların rahatladığını belirterek doların düşmesi ile çeyrek altının da 170 liraya kadar düştüğünü dile getirdi.

 

Çavuşculu, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  7 Haziran seçimleri sonrası doların yükselmesiyle altının da çok yükseldiğini anımsatarak,  "7 Haziran seçimi öncesinde altının ons fiyatı bin 172 dolar, dolar ise 2,67 liraydı. Seçimlerin ardından ortaya çıkan belirsizlik nedeniyle altının ons fiyatı bin 185 dolara, çeyrek altının fiyatı 185 liraya, dolar ise 2,90 liraya kadar yükselmişti. Koalisyon hükümetinin kurulmasıyla altının ons fiyatı bin 101 dolara gerilemişti" diye konuştu.

 

1 Kasım seçimleri ile koalisyon yerine AKP’nin tek başına hükümet kuracak olmasını anımsatan Çavuşçulu, piyasaların bu sonuç ile rahatladığını belirtti. Hasan Çavuşculu, piyasaların güven ortamının artmasına bağlı olarak sabah saatlerinden itibaren doların 2,80 liraya çeyrek altının ise 170 liraya düştüğünü kaydetti.

 

Çavuşculu, "Altın fiyatlarının yükselmesiyle satışlarımız azalmıştı, ancak fiyatların düşmesine bağlı olarak satışlarımızın artmasını bekliyoruz" dedi.

 

 

Çavuşculu, asgari ücret ve emekli maaşlarındaki artış vaadinin gerçekleşmesiyle ilerleyen günlerde altın piyasasının daha da canlanacağını kaydetti.

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber