FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 04 Kasım 2015, Çarşamba 15:55 tarihinde eklendi. 716 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri

İngilizce öğrenmenin bazı püf noktaları mevcuttur. Ezbere değil, anlamaya dayalı çalışma sistemi sayesinde kişiler kalıcı ve akıcı bir yabancı dil kazanmış olurlar. Rahat İngilizce Eğitim Seti de, dil öğrenmedeki en faydalı yardımcılardan bir tanesidir.
Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri İçinde bulunduğumuz dönemde yabancı dil, bir gereklilik halindedir. İş dünyasında ve sosyal hayatta birçok yol açan yabancı dil eğitimi, bazı insanlar için zorlu bir hava yaratır. Öncelikle İngilizcenin birkaç ay içerisinde öğrenilip bitirilmeyeceğini anlamak gerekir. Azimli, kararlı ve düzenli bir şekilde yürütülen çalışma sistemi; motivasyonun da sürekli yüksek tutulması ile desteklenmeli ve İngilizce öğrenmek çok daha zevkli ve basit hale getirilmelidir. 

Öncelikle İngilizce ders çalışma programının düzgün planlanması gerekir. Bu konudaki en önemli faktör, düzenli olarak her gün İngilizce çalışmaktır. Günlük programın dengeli tutulması, verimli bir şekilde çalışılmasını sağlar. Her gün en az iki saat İngilizce ders çalışmaya vakit ayırmak, kişinin öğrenim aşaması açısından oldukça faydalı olur. 

İngilizce öğrenmenin gramerden ibaret olmadığını bilmek gerekir. Gramer ezberlemekten çok cümlelerin genel anlamlarına odaklanmak daha başarılı bir öğrenme süreci sağlar. Ayrıca dinleme çalışmalarına çok daha fazla zaman ayırmak gerekir. Dinlenilen şeyler; ders çalışan kişinin rahat anlayabileceği kadar kolay ve sıkıcı olmayacak kadar ilgi çekici olmalıdır. İngilizce ders çalışma konusunda dinlemeden sonra gelen aşama ile okuma çalışmalarıdır. Sesli CD'lere sahip olan kolay hikayeler ise başlangıç için oldukça idealdir. 

Dil eğitimindeki en önemli tekniklerden bir tanesi de tekrarlı çalışmaktır. Hiç düşünmeden otomatik bir şekilde düşünmek, anlamak ve konuşmak; benzer şeyleri sıklıkla duymaktan kaynaklanır. İngilizceyi takılmadan konuşmak için bu faktör oldukça önemlidir. 

Uzmanlar tarafından geliştirilen Rahat İngilizce Eğitim Seti de, İngilizce öğrenme alanına önemli sonuçlar elde etmektedir. Bu setle ilgili bazı püf noktaları da paylaşılmıştır:

Rahat İngilizce Eğitim Seti içerisinde 4 tane temel eğitim dersi bulunur. İngilizceyi hiç bilmeyen ve sıfırdan başlamak isteyenler için hazırlanan bu paket, temel bilgileri en iyi şekilde öğretmeyi amaçlar. Bu setteki her bölümün 4-5 gün boyunca dinlenilmesi gerekir. Tekrarlı çalışma yöntemi için önemli olan bu öneriye kesinlikle uyulmalıdır. Mini hikaye bölümündeki sorulara yüksek sesle ve güvenli bir şekilde cevap verilmesi gerekir. Ayrıca yazılı dökümanların takip edilerek derse devam edilmesinde fayda vardır. Mini hikaye kısmındaki sorulara her seferinde daha yüksek sesle cevap verilmesi gerekir. Gramer ve Extra derslerinin ezberlenmesi gerekmez. Okuyup genel mantığının anlanması, ingilizce öğrenme açısından yeterli olacaktır. 

Her gün en az 1 saatin dersleri dinlemeye ayırmak gerekir. Daha fazla süre ayırmak öğrenmeyi hızlandırır. Rahat İngilizce Başlangıç setindeki dersleri bitirdikten sonra kişiler tekrardan başa dönerek çok daha kalıcı ve güzel bir öğrenme yöntemi gerçekleştirebilir.

 

Kaynak:  http://www.rahatingilizce.com/ingilizce-ders-calisma-tavsiyeleri

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber