FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 04 Kasım 2015, Çarşamba 17:46 tarihinde eklendi. 1455 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fotokopi kağıdı çeşitleri ve piyasası

Ofislerde en çok tüketilen iki şey nedir derseniz; Toner ve fotokopi kağıdıdır deriz. Öyle ki; bu tüketim hızı, inanılmaz bir sektör doğurmuş durumda.
Fotokopi kağıdı çeşitleri ve piyasası Bu sektör, hergün iş yaşamının ihtiyacı olan yüzbinlerce adet fotokopi kağıdını ve binlerce litre toneri tedarik edip iş yaşamının sürekliliğini sağlayan en önemli yapı taşlarından birisi oldu.

Peki işin fotokopi kağıdı tarafına baktığımızda nasıl bir sektör ve iş ayrımı görüyoruz. Gelin buna bir göz atalım.

Özellikle, büyük marketlerin ofis ve kırtasiye bölümlerine baktığınızda en çok çeşitli ürünün olduğu reyonların genelde kalem ve kağıt üzerine olduğuna dikkat etmişsinizdir. Buradan bile sektörün ne kadar büyük bir kitleye hitap ettiğini anlamanız yeterli olacaktır. Aylık çok yoğun basım ihtiyacı olmayan küçük ofisler, kağıt ihtiyaçlarını büyük marketlerden tedarik edebiliyorlar. Ama iş, aylık milyonlarca sayfa basım yapan yerlere geldiğinde değişiyor. Bu firmalar, toptan fotokopi kağıdı tercih ederek kağıt alımlarında ödedikleri tutarı daha düşük bir seviyeye çekmeye çalışıyorlar. Bunun içinde bu işi fabrika fiyatına dediğimiz şekilde toptan yapan yerleri veya internette ki büyük teknoloji marketlerini tercih ediyorlar.

Piyasada en çok satılan ürün, sizin de tahmin edeceğiniz üzere A4 Fotokopi Kağıdı... Sektörel dilde, A4 Numaralı Kağıt diyerek de aranan bu ürünü kullanmayan ofis, okul, büro veya herhangi bir kuruluş, neredeyse yok gibi. Bundan dolayı, pazarın en büyük ve önemli ürününü bu numaralı kağıt türü oluşturuyor. Sektörün diğer numaralı fotokopi kağıt ürünleri de; kullanılış yerlerine ve tercih edilirlik sırasına göre; A3 Fotokopi kağıdı ve sürekli form kağıtlarıdır. Bunlara da ayrı bir haberimiz de değineceğiz.

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber