FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 04 Aralık 2015, Cuma 17:23 tarihinde eklendi. 551 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diş Sağlığı İçin Önemli Bilgiler

İnsanlar bazen diş sağlıkları için gereken özeni göstermez ve diş problemleri ile karşılaşırlar. Bu nedenle diş sağlığı açısından önemli olan aşamalara dikkat etmek gerekir.
Diş Sağlığı İçin Önemli Bilgiler

 Vega Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği aracılıyla dişler için önemli olan bazı aşamaları sizlerle paylaştık. Uzman doktorlar tarafından önerilen bu aşamalar, Yenimahalle diş kliniği olarak alanında önemli çalışmalara imza atan Vega Dent, diş bakımı ve tedavisi için tüm çalışmaları özenle gerçekleştirir.

 

SAĞLIKLI DİŞLER İÇİN NELER GEREKLİ?

 

İnsanlar diş sağlığını korumak için öncelikle besinlerine dikkat etmelidirler. Öncelikle şekerli, yapışkan ve asitli yiyecek - içecekler ana öğünlerde kullanılmalıdır. Ara öğünlerde ise elma veya havuç gibi sert besinlerin tüketilmesi, dişlerin temizlenmesini ve diş etine masaj yapılmasını sağlar. Ayrıca şekerli gıdalar tüketildikten sonra bir parça peynir tüketilmesi, dişlerin zarar görmesini engelleyebilir.

 

Sağlıksız ve yetersiz beslenme de diş eti rahatsızlıklarına ve diş çürüklerine neden olur. İçerisinde karbonhidrat, şeker veya nişasta bulunan gıdalar, diş minesinin zarar görmesine neden olur. Asit oluşumu nedeniyle diş mineleri yumuşar ve çürük oluşumunun önü açılır. Bu nedenle beslenme tüm vücut gibi dişler için de oldukça önemlidir.

 

BEYAZ DİŞLER İÇİN NE YAPILMALI?

 

Herkes bembeyaz bir gülüşe sahip olmak ister. Bunun için bazı püf noktalar mevcuttur. Günde en az iki kere dişlerin florürlü bir diş macunu ile fırçalanması gerekir. Özellikle sabahları kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce dişlerin fırçalanması gerekir. Diş beyazlığı ve temizliği önemli noktalardan bir tanesi diş ipinin kullanılmasıdır. Türk halkında çok yaygın olmayan bu davranış, diş sağlığı açısından da çok önemlidir. Bunların dışında abur cubur diye tabir edilen sağlıksız ürünlerin tüketilmesinin azaltılması gerekir. Ancak tüm bu etkenler tam olarak yerine getirilse de özellikle diş hekimlerinin düzenli olarak ziyaret edilmesi gerekir.

 

VEGA DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

 

Diş sağlığı, bakımı ve tedavisi alanında Ankara’nın önde gelen polikliniklerinden biri olan Vega Dent, insanların diş rahatsızlıkları için doğru tedavi yöntemleri uygulayarak kısa sürede sorunlardan kurtulmayı sağlar. Özellikle Batıkent diş hekimi ve Yenimahalle diş hekimi olarak arandığında akla gelen ilk isimleri bünyesinde barındıran bu klinik, dişlere nasıl bakılması, dişlerin nasıl temizlenmesi ve tüm aşamalara rağmen dişlerinde sorun yaşayanlar için dişlerin nasıl tedavi edileceği konusunda eşsiz bir hizmet sunar. Vega Dent ile son teknolojinin kullanıldığı ağrısız / sızısız ve uygun fiyatlı tedavilere şahit olabilirsiniz.

 

 

Detaylı bilgi için www.vegadent.net sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber