FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 23 Ocak 2016, Cumartesi 14:51 tarihinde eklendi. 503 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elektronik Sigara Neden Kullanılabilir?

Sigarada bulunan farklı kimyasal maddelerin kanser başta olmak üzere birçok hastalığa neden olduğu artık bilinen bir gerçektir.
Elektronik Sigara Neden Kullanılabilir? Farkı sivil toplum örgütlerinin sigara karşıtı kampanyalarının da çabalarıyla, birçok kişi sigarayı bırakmaya istemekte ve başarılı olmaktadır. Fakat sigarada bulunan nikotinin bağımlılık yapıcı etkisi sebebiyle, başarılı olamayanlar çok fazladır. Elektronik sigara fiyatları her cebe uyar. Sigara içen insanların çoğu, çeşitli dönemlerde sigarayı bırakmaya çalışmakta ise de, müptelalıktan kurtulamamaktadır. Sigara zıtlığı ve sigarayı bırakmak arzulayanlar, fakat nikotin bağımlılığı sebebiyle başaramayanların sayısının çokluğunu gören bazı firmalar, Elektronik sigara ismi verilen bir alet piyasaya sürmüşlerdir. Bu ürün e-sigara olarak da isimlendirilir. Elektronik Sigara Nedir? Elektronik sigara normal sigara sanılabilecek, içinde bulunan pil ile çalışan bir cihazdır. Bu alet pilden aldığı enerji ile buhar ortaya çıkarır. Ortaya çıkan buhar için cihazın içinde bulunan bir haznedeki sıvıyı hazmederek kullanır. Kap, nikotin ve aroma tize sağlayan bir sıvı ile doludur. Farklı elektronik sigara likitleri bulunur. Sigara tüketir gibi, bu aletin ürettiği buharı içine çeken sigara kullanıcıları, nikotin gereksinimlerini bu şekilde karşılar. Bu sayede, sigara dumanında bulunan binlerce kimyasal atık yerine, sadece nikotin, tat ve koku gibi özellikleri vermek maksadıyla sıvıya eklenen maddelere maruz kalırlar. Elektronik Sigaranın Eksileri ya da Zararları Nelerdir?

  • Düzenli kullanılmadığı ve gerekli temizlik ve bakımı olmasa size zarar verebilir.
  • Sağlık Bakanlığınca kanserojen zararı kanıtlanmış bir mal olduğu belirtilmektedir ve satışı yasaklanmıştır. İnternette bu yönde çeşitli bilgiler ve dokümanlar bulunmaktadır.
  • Bilinçsiz tüketimi ve aşırı nikotin kullanımı insan bünyesi için zararlı etkilere sebep olabilir.
  • Aşırı nikotinle başlanıp 0 mg ‘a kadar azaltılması gerekir kural olarak. Bunu göz ardı etmek, kullanım gayesinden çıkılmasına yol açıp asıl gayesini yerine getirmemesine sebep olur ve zararlı etkenlere sebep olabilir.
Elektronik Sigara ile İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Nikotin, buhar şeklinde de olsa, özellikle çocuk ve gençlerde, beyin gelişimini bozar.
  • Bazı elektronik sigaralardaki şeker kokusu gibi aroma katıcı maddeler çocukların ilgisini yükselmektedir.
  • Tütün kokusu bırakmadığından, anne-babalar çocuklarının elektronik sigara kullandığını anlayamaz.
  • Sigara kullanmayanlar elektronik sigaraya başlamamalıdır.
  • Elektronik sigara sigaradan insanları kurtarabileceği hususunda şüpheler vardır. Bundan dolayı, sigarayı bırakmayı dileyenler sigarayı bıraktırıcı başka yollar bulmalıdır.
DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : elektronik sigara
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber