FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 01 Şubat 2016, Pazartesi 11:06 tarihinde eklendi. 426 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cinsel Terapi, Cinselliği Ciddiye Almakla Başlar

Evliliklerin birçoğunda meydana gelen cinsel sorunların başarılı bir şekilde çözüme kavuşması için terapi yöntemi kullanılmalıdır.
Cinsel Terapi, Cinselliği Ciddiye Almakla Başlar

İnsan yaşamında, cinsel değil, ruhsal-cinsel bir yaşam vardır. Ve bunun bozulmasında çok yönlü etkenler rol oynar. Bu çok yönlü, ketleyici ve cinsel ilişkileri başarısızlığa götüren etkenleri eşlerin yaşam koşullarıyla birlikte giderebilmek için bütüncül bir yaklaşıma başvurmak gerekir. Salt cinsellik gözüyle olayı değerlendirmek, buzdağının sadece görünen kısmına odaklanmaktır fakat bir de buzdağının görünmeyen dipteki kısmı var!

 

Ülkemiz koşullarına göre günümüzde biraz daha değişse de, özellikle cinsel konuların konuşulmadığı , yasak, ayıp, günah sayıldığı bir ortamda cinsel tekniklerle birlikte karşılıklı konuşmaya dayanan diğer cinsel terapi , evlilik terapisti yöntemlerini de uygulamak kaçınılmaz oluyor.

 

Cinsel terapi kapsamındaki konuşma tedavilerinde, cinsel konuların doğallığıyla başlayan tartışmaların amacı, cinsel ilişkinin kadınla erkek arasında kurulabilen en sağlam bağ olduğunun farkına varılmasını sağlamaktır. Birbirleriyle cinsel ilişki içinde olan eşler için cinsellik aynı anlamda değerlendirilmedikçe, sağlıklı bir beraberliğin gerçekleşmeyeceğini çiftler farkederler. Bunun yanında cinsellikle ilgili doğru bildiğimiz birtakım yanlış inanışların (cinsel mitler) psikolojik, toplumsal ve kültürel yönleri kısaca tartışılır. Cinsel terapist , kişilerin bu konudaki cinsel bilgi eksiklikleri ve bunların sağlıklı bir cinsel yaşamı nasıl engellediği de dile getirir. Eşlerle karşılıklı yapılan evlilik terapisi , cinsel terapi oturumlarında tüm bu yanılgıların geçersizliği anlaşılabilir hale gelir. Böylece kadın ve erkek insan olarak önce bir kişiliğe sahip olduğunun bilincine varır. Cinsel ilişkide de tarafların kendi bireysel sorumluluğunu alarak, birşeyleri karşı tarafın anlaması veya yapmasını beklemek yerine talep etmeyi kullanır hale gelir.

 

Çiftlerin, ayıplanmış, yasaklanmış bir konuyu tedavi amacıyla da olsa, bir erken boşalma tedavisi, oturumunda tartışılması hoşgörülmedikçe, kabul edilmedikçe, cinsel sorunların giderilmesine ve tedavi edilmesine hemen hemen imkan yoktur. Önemle belirmek isterim ki, 'cinsel terapi' cinselliği ciddiye almakla başlar.

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber