FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 09 Şubat 2016, Salı 10:06 tarihinde eklendi. 464 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turizmde Krizler Fırsata Dönüşüyor

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Günaydın, turizmdeki krizi fırsata çevirmek için çalışmalarının olduğunu açıkladı.
Turizmde Krizler Fırsata Dönüşüyor
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, sektördeki var olan kriz dönemini fırsat haline getirmek amacıyla vergi ve sigorta borçlarının ertelenmesi, seyahat acentalarına KOBİ desteği, turizm gelirlerini ihracattan saymak gibi çeşitli konularda ileri düzeyde gelişme gösterdiklerini açıkladı.
Seyehat Acentaları ve Tedarikçileri Fuarı (SATEF), 92 firmanın sağladığı katılım ile Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde 2 gün boyunda ücretsiz gezilebilecek olan fuar başladı. SATEF Yöneticiler Derneği, Alternatif Turizm İşletmeleri ve Etkinlikleri Birliği, Antalya Rehberler Odası, Spor Turizm Birliği, Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve TÜRSAB başkan ve başkan yardımcılarının katılımlarıyla açılış yaptı.
 
 

“YENİ ÜRÜNLER ZAMANI”

 
 
Açılışta konuşma yapan Spor Turizm Birliği Başkanı Ferit Turgut, sektörde bu yıl yaşanan krizlerin en önemli niteliğini "salgın" halinde olması şeklinde nitelemesinin ardından, “Bu salgın sıçramamalıdır. Daha önceki krizlerde her bir krizi bekliyor ve geçiştiriyorduk. Bu sefer bekliyoruz, geçmiyor. Ankara, Suruç, uçak. Bu kötü sezonu yeni ürünler, yeni çözümler arayarak geçirmeliyiz” dedi.

 

TURİZM VE MEDYA

 
 
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, turizm sektöründeki bu hassas dönemde son derece yüksek ortak güç ve enerjiye sahip bir fuar düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Hem turizm hem de medya sektörü açısından zorlu bir sezon yaşanacağını aktaran Yeni, “Antalya medyası ülkenin ve şehrin gelişimine, bu şehrin milli ve manevi değerlerine saygılı, dikkatli, titiz bir yayıncılık izlemektedir” dedi.
 

RUSYA VE ALMANYA AĞIRLIĞI

 
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Tayfun Kavukçu, Türkiye`nin dünya ekonomisiyle bütünleşmesinde en başarılı olduğu sektörün turizm olduğuna dikkat çekti. Kavukçu, ancak özellikle Antalya`ya gelen turistlerin yüzde 50`sinin Rusya ve Almanya merkezli olmasının olumsuz etkilerinin son dönemde yaşandığını belirtti.
 

SEKTÖRDEKİ SON GELİŞMELER

 
TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, sektörün ağır bir kriz halinde olduğunu belirtirken, TÜRSAB yapısı olarak krizleri fırsata çevirmek için sık çalışmalar içinde olduklarını belirtti. Günaydın, bu çerçevede KDV`nin yüzde 8 indirilmesi, seyahat acentalarına KOBİ desteği sağlanması, turizm gelirlerinin ihracattan sayılması ve vergi ve sigorta borçlarının ertelenmesi gibi çeşitli konularda sektörel refahı koruayacak şekilde çalışmalar içinde olduklarıın belirtti.

 

GAZETECİLER ANTALYA`YI FOTOĞRAFLAYACAK

 

 
Fuarda bunlardan ziyade 'Antalyalı Gazeteciler Kültürel ve Doğal Mirası ile Buluşuyor' isimli projesinin tanıtımı da yapıldı. Proje TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Alternatif Turizm İşletmeleri ve Etkinlikleri Birliği, Spor Turizmi Birliği ve  Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği katkılarıyla hayata geçirilecek. Cemiyet Başkanı Yeni, “Antalya Gazeteciler Cemiyeti, son yıllarda artan bir şekilde Antalya ve çevresine değer katacak her türlü projenin paydaşı ya da önderi olmuştur. Bu proje de onlardan biri. İşbirliği yaptığımız kuruluşlarla birlikte organize edeceğimiz gezilerin kültürel ve doğal mirasımıza katkı yapmasını amaçladık. Bu kapsamda, gazetecilerin çekeceği ları yıl sonunda bir katalog haline getirip bastıracağız. Böylece yurt içi yurt dışı ziyaret programlarımız başta olmak üzere önemli organizasyonlarda Antalya`yı tanıtan önemli bir eser olacak elimizde” şeklinde durumu izah etti.
DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber