FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 07 Mart 2016, Pazartesi 18:11 tarihinde eklendi. 491 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Turizm Sektörü: İslami Tatil

Muhafazakar insanlar, İslami şartlara uygun bir şekilde tatil yapmak isterler. Artık yapılan çalışmalar doğrultusunda ise bu tür hizmetlere ulaşmak oldukça basittir.
Yeni Turizm Sektörü: İslami Tatil Turizm sektörü sürekli olarak gelişim ve değişim göstermektedir. Bu değişimlerden bir tanesi de son zamanlarda hizmet vermeye başlayan İslami otellerdir. Bu oteller, muhafazakar insanların daha rahat tatil yapmalarını sağlar. Haram olan yiyecek ve içecekler satılmadığı gibi bütün ürünlerde de helal sertifikası mevcuttur. Bu nedenle dinindn ayrı düşmeden tatil yapmak isteyenler ve ailesiyle vakit geçirmek isteyenler bu tür otelleri tercih ederler. 

 

Son zamanlarda giderek artan İslami tatil mekanları, muhafazakar kesimin ihtiyacı neticesinde ortaya çıkmıştır. Özellikle İslami şartlara uygun şekilde tatil yapmak için arayış içinde olan insanlar, genellikle yabancılara yönelik hazırlanan mekanlarda ve hizmetlerde sorun yaşayabiliyorlar. Bazen tesettürlü bayanlar daha rahat kıyafetlerle denize veya havuza girmek istiyorlar. Ancak yabancı erkeklerden dolayı bu mümkün olmuyor. İslami otellerde ise kadınlara ve erkeklere ayrı plajlar ve bölümler bulunuyor. Kadınların bölümünde kadın görevlilerin, erkeklerin bölümünde ise erkek görevlilerin çalıştığı plajlar sayesinde insanlar istedikleri gibi tatil yapabiliyorlar. Ayrıca kadın ve erkeklerin karışık olduğu plaj da bulunuyor. Bu plajlarda da kadınlar haşema ile denize girebiliyorlar. Böylece her türlü hizmet sağlanmış oluyor. Üstelik kadınlar plajına herhangi bir teknolojik alet sokulamıyor. Mahremiyete üst düzey önem verilen bu tür oteller ise Kuşadası veya Alanya gibi tatil beldelerinde de giderek artıyor. 

 

ALANYA'DA İSLAMİ OTELLER 

 

Alanya'da uzun yıllardır sürekli olarak gelişen bir turizm sektörü mevcuttur. Doğal güzelliği, sıcaklığı, havası ve denizi ile yerli yabancı milyonlarca turisti kendisine çeken Alanya, artık muhafazakar insanlar, tesettürlü bayanlar veya helal tatil yapmak isteyenler için yeni yeni çalışmalar sunmaktadır. Özellikle İslami Otel alanında gelişmesi nedeniyle Müslüman ülkelerden de birçok turist Alanya'yı tercih eder hale gelmiştir. Turizm başkenti niteliği taşıyan Akdeniz'in en güzel şehri Antalya'da bu tür hizmetlerin olması hem yerli hem de yabancı turistler için bulunmaz bir fırsat olmuştur. 

 

İslami otel , müşteri memnuniyetinin maksimum düzeyde tutulduğu bir yapıdır. İslami şartlara uygunluğun sağlanması amacıyla, otellerin içerisinde aile müessesesine ve tesettür kültürüne uygun çalışmalar yapılır. İslami otellerde mescit bulunmaktadır. İnsanların ibadetlerini engelleyecek her türlü koşul ve çalışmadan uzak durulmaktadır. Club Hotel Karaburun da islami otel hizmeti sunan nadide örneklerden bir tanesidir. Helal gıdalarla yemek yapan, kadınlara ve erkeklere ayrı plajlar bulunan, çocukların düzgün bir şekilde eğlenmesi için oyun alanlarına sahip olan, otel çalışanlarının bu yönde eğitildiği ve özellikle kadınların mahremiyetine özen gösterildiği, içerisinde mescit bulunan, İslamiyete aykırı her türlü hizmetten kaçınan, alkol tüketimi ve satımının yasak olduğu üstün otellerden bir tanesidir. Bu oteldeki her türlü çalışma, gelen müşterilerinin kaliteli hizmet alması içindir. 

 

İSLAMİ OTEL ALANYA 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber