FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 04 Nisan 2016, Pazartesi 11:54 tarihinde eklendi. 471 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güvenli ve Kontrollü Geçiş İçin: Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri, geçiş kontrolünü sağlamak için en önemli yöntemlerden bir tanesidir.
Güvenli ve Kontrollü Geçiş İçin: Turnike Sistemleri

Bir binaya ya da birime giriş yapmak isteyenlerin geçişini kontrol altına almak, hem daha güvenli hem düzenli ve pratik bir kontrol amacı güdülen sistemler olarak bilinirler. Giriş ve çıkışlardaki nizami kontrolü sağlayan turnike sistemlerinde kartlı kontrol sağlanabildiği gibi parmak izi ile geçiş de yapılabilmektedir. Bu durum sistemi kurdurtmak isteyen firmanın veya binanın yönetim kararına kalmıştır.

Turnike Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Turnike sistemleri; tren, metro, metrobüs istasyonları, iskele girişleri, ticaret merkezleri, stadyum girişleri, kampus kapıları, devlet kurumları, eğitim kurumları, özel sektör kurumları veya endüstriyel alanlarda kullanılabilir. Bunların yanında geçiş kontrol sistemine ihtiyaç duyan her firma, bu sistemlerin avantajlarından faydalanabilir. Güvenliğin önemli olduğu ve fazla insanın giriş çıkış yaptığı bölgelerde, kontrolün manuel şekilde yapılması oldukça zor olmaktadır. Bu nedenle otomatik kontrol sistemlerine ihtiyaç duyulur. Kullanıcılara verilen kartlar veya parmak izi tanımlamalar sayesinde kimin binaya ya da birime veya istasyona giriş yaptığı görülebilmektedir. Büyük alışveriş merkezlerinde de bu tür sistemlerden faydalanılmaktadır. Ancak kart veya parmak izi okumasının mümkün olmamasından dolayı, insanların kontrollü geçişini sağlamak amacı güdülmektedir.

Perkotek Turnike Sistemleri

Bu tür sistemler, elektronik anlamda uzman kişiler tarafından yerleştirilmeli ve uygulanmalıdır. Aksi takdirde sürekli olarak bazı sorunlar çıkarabilmektedir. Bu da sistemin uygulandığı bölgede sorun yaşanmasına, kontrol ve düzenin bozulmasına neden olur. Bu nedenle turnike sistemlerinden yararlanırken, Perkotek gibi profesyonel firmalardan faydalanmak gerekir. Perkotek, sunduğu elektronik hizmetler arasında turnike sistemleri ile de ön plana çıkmaktadır. Bünyesindeki farklı modellerde turnikeler sayesinde müşterilerinin isteğine uygun her türlü hizmeti sunabilen bu firma, teknik destek takibini de sürekli olarak yapmakta ve oluşabilecek sorunlara kısa sürede çözüm getirebilmektedir. 

Perkotek Turnike Sistemleri: www.perkotek.com/turnike-sistemleri

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : turnike sistemleri
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber