FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 04 Nisan 2016, Pazartesi 17:53 tarihinde eklendi. 486 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Otomobil Kiralama Tercihleri Değişiyor

Çelik Motor Genel Müdürü olan Bora Koçak, yaptığı açıklamada araç kiralama sektörünün Türkiye'de git gide geliştiğini belirtti ve büyüyen bir sektör olduğunu vurguladı.
Otomobil Kiralama Tercihleri Değişiyor Çelik Motor Genel Müdürü olan Bora Koçak, yaptığı açıklamada araç kiralama sektörünün Türkiye'de git gide geliştiğini belirtti ve büyüyen bir sektör olduğunu vurguladı.
 

Türkiye'de otomobil kiralamaya yönelik tercihlerin oldukça değiştiğini ifade eden Koçak, bunun sektöre oldukça olumlu bir şekilde yansıdığını anlattı.

Araç kiralama sektöründeki gelişmenin geçen yıla oranla büyümesini belirten Koçak, "Geçen yıl satılan otomobillerin yaklaşık yüzde 20'sine denk gelen 130 bin araç, kiralama şirketleri tarafından satın alınırken, sektör toplamda 300 bin adetlik bir büyüklüğe ulaştı. Batı Avrupa standartlarında, gelişmiş ülkelerde, kiralama şirketlerinin aldığı otomobiller toplam satışın yüzde 70'ine kadar yükselebiliyor. Ortalama sayının da yüzde 50 seviyelerinde olduğunu biliyoruz. 10 yıl içinde Türkiye'de satılan otomobillerin yarısını kiralama şirketleri alacak. Ülkede hızlı bir şekilde bu seviyeye ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bu seviyeye gelinmesi durumunda da kiralama şirketleri otomobil pazarının yarısını yani 350-400 bin adetlik bir büyüklüğü satın alamaya başlayacaklar." dedi. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber